“14 Temmuz’a kadar devlete çalışıyoruz”

Ücretliler gelirlerin yüzde 53’ünü vergi diye devlete ödüyor.

16 Temmuz 2013 Salı, 16:38

Vergiden Kurtuluş Günü'nüzü kutlarız - Cem... ile ldpegitim

  Yılın yüzde 53’ünün 14 Temmuz’a denk geldiğini hesaplayan Liberal Demokrat Parti, bu tarihi “Vergiden Kurtuluş Günü” ilan etti. Hesaba göre bir ücretli ancak 14 Temmuz’dan sonra kazandığını çoluk çocuğuna harcayabiliyor.

 

Her yılın 14 Temmuz’unu “Vergiden Kurtuluş Günü” ilan eden LiberalDemokrat Parti’nin genel başkanı Cem Toker,“Tüm Türk milletinin bumutlu gününü” kutladı. Bu amaçla dün partisinin İstanbul il merkezinde birbasın toplantısı düzenleyen Toker, gününanlam ve önemini şöyle anlattı:

4 2010’da İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası,“Devlete Çalışıyoruz” başlıklı bir rapor açıkladı. Raporda, “Aylık 1.500 lira kazanan bir çalışan, dolaylı ve doğrudan vergilerlekazancının en az yüzde 53’ünü devlete vergi veriyor” deniyordu.

4 Hesapladık, 365 günün yüzde 53’ü, yani senenin 194. günü 14Temmuz’a denk geliyordu. Demek ki, Türk halkı yılbaşından 14Temmuz’a kadar devlete çalışıyor. Ankara’daki makam otomobillerininbenzinini, partilerin hazine yardımlarını, milletvekillerinin geziödeneklerini karşılıyor.

4 Vergi kaynakta kesildiği için bu iyi kavranamıyor. Bizce brüt ücretin tamamı çalışana verilmeli. O da vergiyi götürüp devlete vermeli. Ancak ozaman cebine giren paraya kimin ortak olduğunu anlar, bilincine varır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz