Fenerbahçe’nin Cezası İndirilecek mi

Fanatik Gazetesi’nin manşetine göre bu sorunun cevabı “evet”…İşte detaylar:

15 Temmuz 2013 Pazartesi, 10:21

Sadece karardan etkilenecek Fenerbahçe ve Beşiktaşlılar değil, tüm kamuoyu tarafından takip edilen haber, en çok okunan ve yorumlanan haberlerden biri oldu.

Tüm Türkiye artık Tahkim Kurulu’nun bugün ya da en geç yarın yapacağı açıklamaya kilitlenirken, FANATİK’in Mehmet Demircan imzalı manşetinin satır başları şöyleydi:

– Fenerbahçe’nin 2+1 olan cezasında indirim kesin. Olasılıklar, 1+1 yıl, 1+0 ve 0+1 şeklinde.

– Bu indirimde Sarı-Lacivertli yönetimin İsviçre’ye yaptığı kalabalık çıkarma ve detaylı savunma başrol oynadı.

– Özellikle, suçlanan isimlerin Fenerbahçeli olmamasına rağmen ifadeye gelmesi büyük etki yarattı.

– Fenerbahçe’nin aksine Beşiktaş’ın 1 yıllık men cezası ise aynen kalacak. Bunun sebebi ise yapılan savunmanın başarısızlığı.

İşte o olasılıklar

1- Eğer 2+1 yıl şeklinde açıklanan ceza 1+1’e indirilirse Fenerbahçe, Süper Lig ikincisi olarak hak ettiği Şampiyonlar Ligi yolculuğuna yine çıkamayacak. Ancak Sarı-Lacivertliler gelecek sezon elde edeceği derecenin ödülünü alabileceği için hedefi ve motivasyonu otomatik olarak tavan yapmış şekilde mücadele edecek.

2- 1+0 indiriminde Sarı-Lacivertliler, bu sezon Devler Ligi’ne gidemeyecek ama 5 yıl içinde benzer ceza halinde devreye girecek 1 yıl olasılığı ortadan kalkacak. Bu karar Fenerbahçe için bir başka anlam daha taşıyor. 2010-2011’de Şampiyonlar Ligi’ne katılamayan Sarı-Lacivertliler, 1 sezonluk cezayı o dönem çektiğine vurgu yapabilecek.

3- 0+1 kararı hiç şüphe yok ki, Fenerbahçe camiasını en çok sevindirecek gelişme olacak. 0+1 şu demek; Sarı-Lacivertliler, Süper Lig’i ikinci sırada bitirdiği için Şampiyonlar Ligi ön elemesi oynayabilecek, sadece 5 yıl içinde benzer bir ceza alırsa +1 devreye girecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz