Bayrak Satıcısı Böyle Gözaltına Alındı

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.


2909 kez izlendi, 15 Temmuz 2013 Pazartesi

Gezi eylemlerinin en çok eleştirilen konularından biri olan bayrak satıcısının tutuklanması olayında yeni görüntüler ortaya çıktı.

Gezi eylemlerinin tutuklusu Ali Sarıçiçek’i kameralar ilk kez iki eylemciyle, elinde satmak üzere alana getirdiği bayraklarla yerde otururken görüyor.

Polisler bu üç kişiyi yerden kaldırmaya çalışıyor, üç kişi de buna itiraz ediyor ve direniyor. Zaman zaman sertleşen polislere çevreden yükselen tepkiler var. Sesler giderek yoğunlaşıyor. Bu sırada Sarıçiçek’i kastederek “geçim kaynağı adamın” diye polise seslenenler var. Bu görütülerden kısa bir süre sonra kameralar ikinci kez Sarıçiçek’i görüyor. Bu kez hızla ilerleyen TOMA aracının önünde, elinde yine bayraklar var ama bu kez tek başına yerde. Aracın ilerleyişine engel olmak için yere oturduğu anlaşılıyor. Bunlar Sarıçiçek’in o gün kaydedilen son görüntüleri oluyor.

Gözaltına alınan Sarıçiçek sevkedildiği adliyede tutuklandı. İşlediği iddia edilen suçlar da “Gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet” ve “polise mukamevet”.

DHA

Etiketler: Ali sarıçiçek gözaltı görüntüler taksimdeki bayrak satıcısı tutuklama!

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz