Orhan Şam Kadro Dışı

Fenerbahçe’den Kasımpaşa’ya transfer olan Orhan Şam, süpriz bir şekilde kadro dışı bırakıldı.

14 Temmuz 2013 Pazar, 04:00

UEFA Disiplin Kurulu’nun şike iddialarıyla ilgili verdiği 2+1 yıl Avrupa kupalarından men cezasına itiraz eden Fenerbahçe Kulübü, UEFA Tahkim Kurulu’na itirazda bulunmuş ve savunmasını vermişti. Sarı-lacivertli kulüp, şike veya teşvik primiyle suçlandıkları maçlarla ilgili aralarında futbolcularında bulunduğu çok sayıda kişiyi şahitlik yapmaları için davet etmişti. Gazeteci Ertuğrul Özkök’ün yanı sıra, Mehmet Yıldız, Serdar Kulbilge, Korcan Çelikay, Orhan Şam, Tamer Yelkovan, Ümit Aydın, Yusuf Turanlı ve İlhan Ekşioğlu gibi isimler şahit olarak duruşmaya katıldı.

Kasımpaşaspor ile yeni sözleşme imzalayan Orhan Şam, Fenerbahçe için şahitlik yaptığı gerekçesi ile takımı tarafından kadro dışı bırakıldığı ve sözleşmesinin feshedliceği belirtildi.

Sezon başı Alper Potuk transferinde Eskişehirspor’a takas edilen, daha sonra Kasımpaşa’nın ısrarı ile mavi-beyazlı takıma transfer olan Orhan Şam 3 gündür takımla idmanlara çıkarılmadığı öğrenildi.

2 Temmuz’da imzayı atmıştı

2 Temmuz’da Kasımpaşa’nın Kemerburgaz Tesisleri’nde düzenlenen imza töreninde kendisini 3 yıllığına Kasımpaşa’ya bağlayan sözleşmeyi imzalamıştı. Orhan Şam, transferinin ardından “Kasımpaşa’ya geldiğim için çok mutluyum. İstediğim, arzuladığım bir kulübe geldim. Kasımpaşa Spor Kulübü, bana ne kadar değer verdiğini gösterdi. Transferimde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Kasımpaşa, hedefleri ve değerleri olan bir kulüp. Bu yüzden burayı tercih ettim. Umarım hem kulüp, hem de benim için hayırlısı olur ve hep birlikte istediğimiz hedeflere ulaşırız” şeklinde açıklama yapmıştı.

Fenerbahçe cephesinden açıklama

Orhan Şam için bu gelişmeden sonra Fenerbahçe Kulübü, Orhan Şam’a sözleşmesini feshetmesi durumunda kapılarının açık olduğunu iletildiği belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz