Kozakçıoğlu’nu Kim Öldürdü

Savcılığın bilirkişi raporunda ortaya çıkan bilgiler suikast iddialarını güçlendirdi.

14 Temmuz 2013 Pazar, 14:39

OHAL döneminin karakutusu olarak tanımlanan Hayri Kozakçıoğlu ’nun ölümü üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında, valinin eli ve silahı üzerindeki el svabı incelemeye alınmıştı. Bu konuyla ilgili savcılıkça görevlendirilen ilgili bilirkişi bir rapor hazırladı. Kozakçıoğlu’nun ölümüyle ilgili “cinayet mi”, “intihar mı” sorusunu cevaplaması için beklenen kilit rapor önceki gün soruşturma savcısına ulaştı.

SİLAHTA EL İZİ YOK
Taraf’ta yer alan habere göre raporda, silahın dış yüzeyinin iz bırakmayan bir yapıda olduğu, barut izinin silahın üzerine bulaşmadığı, silah üzerinde herhangi bir el izi bulunamadığı belirtildi. Bu nedenle silah üzerinde Kozakçıoğlu’nun el svabının çıkmadığı belirtildi. Raporda ayrıca, Kozakçıoğlu’nun vücudunda bulunan kurşunun, yanındaki silaha ait olduğu da belirtildi.

Soruşturmanın başladığı günden bu yana tamamlanması beklenen ekspertiz raporuyla birlikte, soruşturma kapsamında beklenen iki önemli rapordan biri savcılığa ulaşmış oldu. Bu aşamadan sonra savcılık Adli Tıp’ın ölümün, intihar mı yoksa cinayet mi olduğuna ilişkin raporunu bekleyecek. Savcılığın, ölümün intihar olduğuna kanaat getirmesi halinde dosya takipsizlikle sonuçlanacak ve kapatılacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz