Bahçeli’ye Hakaret Etti

AKP’li Hüseyin Çelik, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “48 madde açıklaması”na çok sert bir eleştiri yöneltti.

14 Temmuz 2013 Pazar, 18:15

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Anayasa ile ilgili 48 maddenin Meclis Genel Kurulu’na getirilmesinin ‘Çok erken, çok zamansız ve çok da gereksizdir.” sözlerine ve Başbakan’a hakaret içeren üslubuna sert tepki gösterdi.

Hüseyin Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Gelin uzlaşma sağlanan 48 maddeyi Meclis’ten geçirelim” çağrısı üzerine bugün basın toplantısı düzenleyen Devlet Bahçeli‘nin sarf ettiği sözlere yönelik değerlendirme yaptı. AK Parti genel merkezinde saat 17.00’de toplantı düzenleyen Çelik, Bahçeli’nin, basın toplantısında Türkiye’nin başbakanına yönelik hakarete varan sözler kullanmasına, ‘Çalma el kapısını yüzük taşıyla çalarlar kapını balta başıyla.” atasözünü hatırlatarak cevapladı.

Hüseyin Çelik sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın Bahçeli, iktidarımız sizin şamaroğlanı değiliz, çok ayıp ediyorsunuz. Bu ülkede nasıl iktidar olmaz bunun en iyi örneğini veriyorsunuz. Başbakanımız bir iftar yemeğinde yapmış olduğu maddeleri TBMM’den geçirelim dedi. CHP Genel Başkanı “Havet” dedi. İpe un serdi. MHP’den Şandır da “Sayın Başbakan’ın bu teklifini yapmaya hazırız dedi. Bunlar sayın Bahçeli’nin teklifi dedi. Ama bugün birbirinden farklı açıklama yapılıyor. Bir de bin bir türlü hakarette bulunuyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin isminin değiştirmeye kimsenin niyeti yok sayın Bahçeli. Kimsenin rahatsızlığı yok bu durumdan. Ankara da zaten başkent. Bunu teklif eden mi var sayın Bahçeli, çok komik oluyorsunuz. Tek dil Türkçe konusunda aynı görüşte değiliz. Resmi dil Türkçe’dir. Etnik dilleri tanımayacakmış. Başkalarının dilini yok saymak senin ne haddine sayın Bahçeli. Dil konusunda birileri Bahçeli’ye ders versin. Anayasa Uzlaşma Komisyonu kuruluşunda AK Parti milletvekili çokluğuna rağmen muhalefet zamana oynadı. Biz gerçek manada demokratik Türkiye istiyoruz. Etnik farklılıkların saygı gördüğü, mahalli kültürü herkesin yaşayabildiği bir ülke istiyoruz. Sayın Başbakanımızın ulaşmak istediği hedef budur. MHP büyük bir tutarsızlık sergilemiştir. Bunu kamuoyunun takdirine sunuyorum. Sayın Bahçeli, etnisite üzerine siyaset yapan biri. Ama bunu da beceremiyor.

Sayın Bahçeli siz uçağa bile binmekten korkan Ankara’da kuluçkaya yatmış bir zavallısınız. Yok biz Somali ile, Suriye ile ilgileniyormuşuz da… Biz sizin gibi ırkçı bir bakışla bakmıyoruz dünyaya. Sayın Bahçeli bir anket yapılsa şimdi ve önceki liderlerle kıyaslandığında Başbakan Erdoğan’a 3-5 kat daha fazla sempati duyulduğu ortaya çıkar. Akıl ve iz’anla konuşmaya davet ediyoruz. Çözüm süreci denen kabus diyor. Bu Türkiye’de çoğu insanda umut oluşturmuştur. Ancak Bahçeli’de çok rahatsızlık uyandırmış. Çünkü çatışmadan besleniyorlar. MHP ve BDP birbirlerini besleyen partilerdir. Terör bittiği gün MHP tüm tezlerini kaybedecektir. PKK yeniden saldırırsa güvenlik güçleri elma mı toplayacak. Çözüm süreci Bahçeli’nin kimyasını bozmuşa benziyor. Hakikaten ruh hastası olmuş. Böyle bir siyaset olmaz.”

MHP LIDERI BAHCELI'NIN BASIN TOPLANTISI

3 Yorum

 1. asda

  15 Temmuz 2013 at 11:44

  yıllar öncede vardı etnik kökenler koskaca Atatürk’ümüz buna imkan vermemişken siz kim oluyorsunuzda imkan veriyorsunuz. laz ı çerkes i niye böyle bi teklifte bulunmazken dağdan inen yobaz aç at hırsızı kürtler istiyor ve kim oluyorlarda istiyolar kurtuluş savaşında verdikleri kayıp pkk içiin verdikleri kayıpdan daha az kürte karşı değil kürtçülüge karşıyız besledik büyüttük oraları buraları oynadı hayırdır gardaş? tanımıyoruz tanımayız burası Türkiye lazı çerkesi alevisi ama kürtüyle değil.. zoruna giden gider..

 2. MUSTAFA

  16 Temmuz 2013 at 10:44

  Sayın çelik bu memlekette 90 yıldır akp mi vardı 90 yıldır kim idare ediyordu sen ATATÜRK ülkesinde bu sistem olmasa idi eşek üzerinde hayvan güderdin,Sayın Dr Devlet BAHÇELİ’YE hakeret edeceğine seviyeni takınmaya davet ediyorum,hiç değilse arkasındaki oy veren insanlara saygı duymalısın,Niçin kimyan bozuluyor ,niçin kafayı üşütüyorsunuz ? bu ÜLKEYİ size asla ve asla böldürtmeyiz haddinizi biliniz .

 3. barış yılmaz

  17 Temmuz 2013 at 11:12

  hüseyin çelik haddini bilde konuş sen kimsin senin bahçelinin tırnağı kadar olamazsın, ulan bu ülkeyi bölmeye bu vatanı satmaya nasılda hevesiniz varmış ama unutma sattırmazlar satamazsınız sen ülkücülerin gazabina uğramadın inşaallahda uğramazsın,

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz