Son Dakika
07 Aralık 2019 Cumartesi

Tren Raydan Çıktı: 6 Kişi Hayatını Kaybetti

Fransa’da meydana gelen tren kazası…

13 Temmuz 2013 Cumartesi, 05:06

Fransa’da meydana gelen tren kazasında ilk belirlemelere göre 6 kişi hayatını kaybetti, 22’si ağır çok sayıda kişi de yaralandı.

Trenin vagonları, peronlarda bekleyenlerin üzerine devrildi.Kaza sonrası olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Kazanın sinyalizasyon hatasından kaynaklanmış olabileceği bildirildi.

Olay yerine giderek incelemelerde bulunan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, kazada 6 kişinin hayatını kaybettiğini, 22’si ağır çok sayıda kişinin de yaralandığını açıkladı.

Ölü sayısı daha önceden 7 olarak açıklanmıştı.

1988’DEN SONRA EN BÜYÜK KAZA

Bu arada Paris-Limoges seferi yapan trenin Brétigny-sur-Orge Garı’nda raydan çıkmasının, 1988’de Lyon’da meydana gelen ve 56 kişinin öldüğü kazadan sonra en büyük kaza olduğu belirtildi.27 Haziran 1988’de Paris-Lyon seferini yapan tren Lyon yakınlarındaki metro istasyonunda bekleyen bir başka trene çarptı. Yaklaşık 70 kilometre hızla giderken kafa kafaya çarpışan trenlerde bulunan 56 yolcu hayatını kaybetti, 57 kişi ise yaralandı. Sinyalizasyon hatası sonucu Z 5300 tipi iki trenin karıştığı kaza, 1938’de kurulan Ulusal Demiryolu Şirketi’nin (SNCF) en ağır kazası olarak tarihe geçti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.