Palalı Taraftara 11 Yıl Hapis

Taksim’deki palalı saldırganın alacağı merakla beklenirken benzer bir olaya 11 yıl ceza verildi.

13 Temmuz 2013 Cumartesi, 15:00

Bursa’da 2 sene önce Bursaspor-Beşiktaş maçı karşılaşması öncesinde yaşanan olaylarla alakalı haklarında dava açılan toplam 92 taraftarın duruşmasında karar çıktı.

PALA VE SATIR KULLANAN SANIKLARA TOPLAM 11 YIL HAPİS

Olaylar sırasında elindeki palayla görüntülenen Ufuk E. ile satır kullandığı iddia edilen Mehmet S. hakkında ise “6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefet” suçundan ayrıca 10’ar ay hapis ve 2 biner lira adli para cezasına hükmeden mahkeme, bu iki sanığı uyarmayı da ihmal etmedi. Hakim, para cezasını 20 eşit taksitle ödeyebileceklerini hatırlattığı Ufuk E. ile Mehmet S.’ye aksi takdirde verilen hapis cezasını yatacaklarını anlattı.Bu arada olaylarda pala kullanan Ufuk E. ile satır kullanan Mehmet S. ile stada esrar maddesi ile girmeye çalışırken yakalanan Mehmet Ö.’nün, “6222 Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun” kapsamında, haklarında verilen ceza kesinleşinceye kadar müsabakalardan men edilmelerine karar verildi.Öte yandan haklarında ceza verilen 72 kişiden sabıkalarının olmayışı göz önüne alınan ve aralarında pala kullanan Ufuk E. ile Mehmet S.’nin de bulunduğu 66 sanığın cezası ertelenerek 2 yıl boyunca suç işlememeleri şartı koyuldu.

“BİZ BURSASPOR SEVDALILARIYIZ”

Kararın ardından adliye önünde bir değerlendirmede bulunan tribün liderlerinden Recep Kurtuluş, hükümle birlikte şoke olduklarını ifade ederek, “72 kişinin polise saldırdıkları ifade ediliyor. Hiç birimizin görüntüsü, kaydı yok. Buna rağmen inanılmaz cezalar yedik. Cezalar ertelendi fakat olmaması gereken bir şeydi. Biz Bursaspor sevdalılarıyız. Ön planda olmamızın bedelini bu şekilde ödedik” şeklinde konuştu.Sanık avukatlarından Serkan Sılacı ise kararın temyiz edilmesi gerektiğini hatırlattı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz