Fethullah Gülen Protesto Ediliyor

Fethullah Gülen, Pensilvanya’daki çifliğinde protesto ediliyor. Gelişmeleri canlı bildiriyoruz.

13 Temmuz 2013 Cumartesi, 22:15

Amerika’da, Pensilvanya’daki çiftliğinde ikamet eden Fethullah Gülen; son yıllarda Türkiye’de yaşanan siyasal operasyonlardaki ve çeşitli skandallarda arka planda yer alan cemaatinin etkilerinden dolayı protesto ediliyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin çeşitli yerlerinde yaşayan Türk vatandaşları bugün, yani 13 temmuz itibariyle 3 saat sürecek bir eyleme başlıyorlar.

Polis, Gülen’in evinin önünde gösteri yapacak bir alan olmadığı ve karayolununda kapatılamayacağını gerekçe gösterdi

Herkülhaber’in haberine göre göstericiler için önceden araçlarını park etmeleri için ayrılan yakındaki bir kilisenin otoparkı da, göstericilerin araçlarını parketmelerine izin vermedi.

Göstericiler 5 mil uzaklıktaki bir çifliğe araçlarını park etmek zorunda kaldılar. Ayrıca Gülenin yaşadığı Saylarsborg’da, hiç bir aile hiç bir ev göstericilerin araçlarını park etmelerine müsade etmeyince yerel saatle bir de başlayacak gösteri başlayamadı.
Göstericilerin polisle görüşmeleri sürüyor.

 

Orada göstericilerden birisi ingilizce olarak kendisine Türkiye’de karakolda işkence yapıldığını, cinsel organlarına elektrik verildiğini anlatıyor.

 

Gösterici şunları söylüyor:


Türkiye’de insanlar faşizme karşı direniyor. Bu resmini gördüğünüz kişiler (Resimde Gezi gösterilerinde ölen kişilerin fotoğrafları var) Fethullah Gülen’in polisleri tarafından haince katledildiler. Bunlar hayatlarının baharındaydı.Toplanmamızın nedeni, hem ülkemizde hem de ABD’de demokratik haklarımıız kulanmak istiyoruz ve demokrasi istiyoruz. Amerikan demokrasisinin bize tanıdığı demokratik hak Gülen’in adamları tarafından engelleniyor. Gülen’in gizli bir ajandası olduğunu, bir demokrasi düşmanı olduğunu anlatmaya geldik buraya. Elimizde 570 sayfadan oluşan bir dosya var. Biraz sonra dosya burada olacak. Bu dosya da Gülen’in ABD’deki örgütlenmesini anlatıyoruz.”

Yorum

  1. ghhhh

    13 Temmuz 2013 at 23:37

    Kac kisi var orada sayamiyorum. Buyutec lazim:))

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz