3.Köprü’nün İmar Planı İptal mi Edildi ?

Günlerdir merak edilen sorunun cevabını Bakan Yıldırım verdi. İmar planı iptal mi” işte cevabı…

12 Temmuz 2013 Cuma, 18:57

Yıldırım, Bingöl Havalimanı’nın açılış töreni öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bingöl Havalimanı’nın açılmasıyla Türkiye’nin hizmet verilen havalimanı sayısının 51 olacağını ifade eden Yıldırım, “Bugün 12 Temmuz, Bingöl’ün plakası da 12. Bu güzel günde Bingöl’e havalimanı kazandırmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

İMAR PLANI İPTAL Mİ
İstanbul’a yapılan 3. Boğaz Köprüsü’nün imar planının iptal edildiğine yönelik çıkan haberlerin sorulması üzerine Yıldırım, bunun tamamen gerçek dışı ve talihsiz bir haber olduğunu söyledi.

Projenin güzergahı ve köprünün yeriyle ilgili herhangi bir yanlışın olmadığını anlatan Yıldırım, şunları kaydetti:

“Yanlış yapılan bir iş yok. Düzmece bir haber. Şu var. Köprü güzergahında bazı yerlerde mecburi sapmalar oldu. Mesela kuş yollarına rasladı Riva deresinde. Orada hafif yolu değiştirdik. Kaynak sularına rastlayan bölgeler oldu, değiştirdik. Böyle mecburi ufak tefek değişikliklerin planlara işlenmesi lazım. Yapılan işlem budur. Yoksa köprüyü gelişi güzel yapıyoruz sonra ‘kusura bakmayın, yanlış oldu’, bu ciddiyetsiz bir şey. Maalesef farklı bir işlemi tamamen çarpıtarak, yanlış bir şekilde verilmiştir. Kafa karıştırmaya yönelik bir haberdir.”

Ağaçların yanlış yere kesildiği iddialarını da değerlendiren Yıldırım, “Yeşil konusunda gereken hassasiyet gösteriliyor. 400 hektarlık alanda yapılan yol çalışmasına mukabil 6 farklı noktada 1400 hektarlık bölgeyi ağaçlandırıyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz