Suudiler’den Mısır’a 5 Milyar Dolar!

Suudi Arabistan merkezli Al-Arabiya, Suudi Arabistan’ın Mısır’a 5 milyar dolarlık yardım paketi tahsis etmeye karar verdiğini iddia etti.

10 Temmuz 2013 Çarşamba, 11:01

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin. 

Al-Arabiya’nın web sitesinde, “Suudi Arabistan, Arap dünyasının en büyük ülkesi olan, artan bütçe açığı ve yükselen işsizlikle mücade etmeye çalışan Mısır’a destek olmak için 5 milyar dolarlık bir yardım paketini onayladı” ifadeleri kullanıldı.

suudi kralı

Aynı zamanda Al-Arabiya televizyonundan da yayınlanan haberde, Suudi Arabistan Finans Bakanı Fayed Abdel Moneim’in, Mısır’a yapılacak yardımın 2 milyar dolarının petrol ve doğalgaz olarak yapılacağı yönündeki görüşlerine de yer verildi.

 

Açıklamada, Sudi Arabistan’ın geri kalan yardımın 2 milyar dolarlık dilimini Mısır Merkez Bankası’na yatıracağını, 1 milyar dolarlık kısmını da hibe edeceği belirtildi.

King-Abdullah-Saudi-Arabia

Yorum

  1. Mehmet

    17 Ağustos 2013 at 03:22

    Yazıklar olsun o mübarek topraklarda öküz gibi insanların yaşadığına zülme destek olarak bir kez daha öküz olduğunu ıspatlamıştır. Kralsın ama bir öküzden daha aşağılıksın. Seninle karşılaşmak isterim sadece ağız dolusu bir tükürük senin o korkak suratına atmak isterim. Petrol gelirlerine güvenerek bazı güçlerin sömürgesine sığınacak aslında bir korkak olduğunu çok güzel ortaya koymuşsun. Zalimler , korkak krallar için yaşasın cehennem…..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz