Karayılan Gitti Bayık Geldi

Terör örgütünün yönetiminde değişiklik. Öcalan’a yakın isimler başkanlığa getirildi.

10 Temmuz 2013 Çarşamba, 12:30

Yönetim kurulu başkanı Murat Karayılan’ın yerine Cemil Bayık ve Bese Hozat geldi.

Abdullah Öcalan oybirliğiyle yeniden KCK Genel Başkanlığı’na seçildi.PKK’nın zirvesini değiştiren genel kurulda 5 ayrı Kürtçe lehçesinin yanı sıra Türkçe yemin edilmesi dikkat çekti. KCK sistemini değiştiren kararların alındığı kurulda, eşbaşkanlık sistemi geldi.

KONGRA GEL Eşbaşkanlığı’na ise Hacer Zagros ile Remzi Kartal seçildi. İki kadın ve iki erkekten oluşan dört yardımcı seçimlerle belirlendi. KCK’nın 30 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen toplantılarında çözüm süreci, PKK’nın geri çekilmesi de tartışma konusu oldu.

YENİ GÖREVİ
Öte yandan Hürriyet’ten Onur Konuralp’in haberine göre Murat Karayılan PKK’nın sözde silahlı kanadı HPG’nin başına getirildi.

DTK’DAN ADALET BAKANLIĞI’NA ÖCALAN İSTEĞİ
İMRALI Adalası’nda çarptırıldığı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken PKK lideri Abdullah Öcalan’ın, kardeşi Mehmet Öcalan ile yaptığı son görüşmede, sağlık sorunları ile ilgili adaya bağımsız bir doktor heyetinin gönderilmesini istemesinin ardından; Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e başvuran Demokratik Toplum Kongresi (DTK), oluşturdukları sağlık heyetinin adaya gönderilmesi için izin istedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz