Fenerbahçe Heyeti Cenevre’de

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım ve aralarında futbolcularından bulunduğu heyet, Cenevre’ye gitti

10 Temmuz 2013 Çarşamba, 10:27

 

Aziz Yıldırım’ın yanı sıra aralarında futbolcuların da bulunduğu  tanıklardan oluşan heyet , özel uçakla Cenevre’ye hareket etti.

Sabiha Gökçen Havalimanı Genel Havacılık Terminali’nden hareket eden  uçakta, şike davasında yargılanan ve UEFA’ya konuyla ilgili savunma veren yönetim  kurulu üyesi İlhan Ekşioğlu ile kulüp yetkilisi Tamer Yelkovan, Hürriyet   gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, futbolcular Orhan Şam, Mehmet Yıldız, Serdar  Kulbilge, Korcan Çelikay, avukat Savaş Adalet, eski futbolculardan Ümit Aydın ve  Yusuf Turanlı da bulundu.

Sarı-lacivertli kulübün, UEFA Tahkim Kurulu’ndaki duruşmalı toplantısı  saat 14.00’de Nyon’daki UEFA merkezinde gerçekleştirilecek.

Sarı-lacivertli kulüp, UEFA Disiplin Kurulu’nun şike iddialarıyla  ilgili verdiği 2+1 yıl Avrupa kupalarından men cezasının ardından UEFA Tahkim  Kurulu’na başvuruda bulunmuştu.

 

TARİHİ SAVUNMA

Alman avukat Martens ile sarı-lacivertli kulübün diğer avukatları dün Cenevre’de çok yoğun bir mesai harcadı. İzlenecek yol konusunda Martens ile fikir alışverişinde bulunan sarı-lacivertliler sıkı bir dosya hazırladı.

Bu dosyada şike ve teşvikle suçlanan futbolcu ve kişilerin İngilizce ve Türkçe olarak verdikleri beyanlar yer alıyor. Bu ifadelerde kesinlikle Fenerbahçe Kulübü’nden bu konularla ilgili bir teklif gelmediği ya da bir görüşme yapılmadığı özellikle belirtiliyor.

Sportif yargılama Bunun yanısıra İsviçre’ye aralarında Hürriyet Gazetesi Yazarı Ertuğrul Özkök’ün de bulunduğu tanıklarla da götürülecek. Şike soruşturmasında adı geçenler yaşadıklarını UEFA Tahkim Kurulu’na anlatacak. Toplantıya katılamayan kişiler ise yazılı beyanları ile ifadelerini aktaracak. Ayrıca Özel Yetkili Mahkemeler’in yargılamaları ile ilgili de bir bilgi sunulacak. Ve bu mahkemelerin aldığı kararların yerine sportif bir yargılama yapılması gerektiği belirtilecek.

Fenerbahçe duruşmada Disiplin Kurulu’nun aldığı kararın içindeki yanlışların altını çizecek. Teknik ve usül hataları belirtilecek. Ayrıca sarı-lacivertli kulübün Tahkim Kurulu toplantısında çok daha geniş bir savunma yapma hakkı bulunuyor. Süre konusunda sıkıntısı bulunmayan Fenerbahçe’nin tüm detayları masaya koyacağı bildirildi.

 

İŞTE YOL HARİTASI

* Şike ve teşvikle suçlanan herkesin beyanları okunacak.

* Toplantıda olayların içinde bulunan tanıklar yer alacak.

* Özel Yetkili Mahkemelerin durumu bir kez daha anlatılacak.

* Disiplin Kurulu’nun aldığı kararlardaki usul hataları sunulucak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz