Gazdan Adam Festivaline Büyük Katılım

Bugün Kadıköy’de düzenlenen Gazdan Adam Festivaline ilgi beklenilenden fazla olunca, alanda yer kalmadı.

08 Temmuz 2013 Pazartesi, 03:36

Taksim Gezi Parkı eylemlerinde polisin biber gazlı müdahalesinden esinlenilerek gerçekleştirilen Gazdanadam Festivali, Kadıköy’de düzenlendi. Çok sayıda sanatçı ve müzik grubunun sahne aldığı festivalde TOMA maketine su sıkıldı.

HaberDokuz.com / İstanbul

KATILAN SANATÇI ve MÜZİK GRUPLARI

Bulutsuzluk Özlemi, Hakan Vreskala, Yaşar Kurt, Kurtalan Ekspres gibi grup ve sanatçının destek verdiği festivale katılanlara maketten yapılan TOMA’dan su sıkıldı.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

gazdanadam festivali 3

Gezi Parkı’ndaki performanslarıyla dikkat çeken Çapulcular Korosu’nun, Yiğit Özatalay’ın bestelediği “Boyun Eğmeyenler” şarkısının seslendirdiği festivalde, gezi eylemlerine “Çapulcu musun vay vay” şarkısını kazandıran Boğaziçi Caz Korosu da, sanatçılarla birlikte bu şarkıyı seslendirdi.

“MUSTAFA KEMAL’İN ASKERLERİYİZ”

Kadıköy’deki festivale katılan vatandaşlar, öğlen saatlerinden itibaren rıhtımdan otobüs duraklarına kadar olan alanı doldurmaya başladılar. Katılımcılar sık sık “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” , “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam” , “Her yer Taksim, her yer direniş” şeklinde sloganlar attılar.

 

gazdanadam festivali 7

Festivale katılanlar giriş noktalarında bulunan polis noktalarında üst aramaları yapıldıktan sonra alana alındılar. Ellerinde üzerlerinde Atatürk fotoğrafı bulunan Türk bayrakları ile binlerce kişi hep bir ağızdan şarkılar söylediler.

gazdanadam festivali 6

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz