Bunun Adı İç Savaş: 42 Kişi Öldü !

Mısır Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan resmi açıklamaya gören bu sabah çıkan çatışmalarda 42 kişi öldü, 322 kişi yarandı.

08 Temmuz 2013 Pazartesi, 14:07

Mısır’da yapılan askeri darbe sonrasında iç savaş başladı.

HaberDokuz.com / Özel Haber

İktidardan devrilen Mursi’nin direnme kararı sonrasında “Müslüman Kardeşler”e bağlı ve sempatizanı olan Mısırlılar da sokaklara döküldü.

Adaviye Meydanı Mursi taraftarlarının, Tahrir Meydanı ise Mursi karşıtlarının buluşma noktası oldu.

Cumartesi gününden beri her geçen dakika artan tansiyon en sonunda iç çatışmayı başlattı.

42 ÖLÜ

Sabah saatlerinde tekrardan alevlenen çatışmalarda Mısır Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasına göre 42 kişi hayatını kaybederken 322 kişi yaralandı.

KİM ATEŞ AÇTI

Mısır’da meydana gelen sabah çatışmalarında çeşitli kaynaklardan gelen bilgiler olayın kesinliği hakkında şüphe oluşturuyor.

Çatışmalarla ilgili Müslüman Kardeşlerden gelen açıklamada ordunun Mursi yanlılarına ateş açtığı belirtilirken Ordu kaynakları silahlı bir grubun Cumhuriyet Muhafızları Karargahına girmeye çalıştığını söyledi.

Mısır’ın El Ahram gazetesi tarafından yayınlanan resmi bir açıklamaya göre bugün erken saatlerde silahlı bir grup Cumhuriyet Muhafızları karargahına girmeye çalıştı ve güvenlik güçlerine saldırdı. Olayda bir asker öldü 7’si ağır 40 asker yaralandı.

Müslüman Kardeşler ise Ordunun protestoculara karşı gerçek mermi kullandığını iddia etti. Müslüman Kardeşler’in sözcüsü Gehad El-Haddad Twitter’dan 37 kişinin öldürüldüğünü duyurdu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz