1 Milyon Kişi “Türklük için İmzala”dı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından yapılan “Türklük için İmzala” kampanyasına 1 milyon kişinin katıldığı açıklandı.

07 Temmuz 2013 Pazar, 14:07

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı 22 Mart 2013 tarihinde başlattığı “Türklük İçin İmzala” adlı imza kampanyasına 1 milyon 2 bin 524 kişi katıldı.

TÜRKLÜK İÇİN İMZALA KAMPANYASI

Ülkü Ocakları, bu sonuca ulaşılması üzerine, bir açıklama yaparak imza kampanyasını tamamladı.

“Bu kapsamda internet üzerinden başlattığımız ‘Türklük İçin İmza’ kampanyasında Türklük şuur ve gururunu taşıyan bir milyon üzerinde Ülküdaşımızın imzasını aldık. Ve bugün hedeflenen rakam olan bir milyona ulaşıldığı, aynı zamanda iktidar sahipleri tarafından oynan kirli oyunların yani açılımcıların, müzakerecilerin ve peşkeşçilerin karşısında günü ve zamanı geldiğinde en az kaç kişinin Türk Milletinin haklarını sonuna kadar koruyacağını somut olarak ortaya koyduğumuz için imza kampanyamızı sona erdirmiş bulunmaktayız.

PKK AÇILIMINA TEPKİ

Ülkü Ocakları’nın açıklamasında “ateşkes” adı altında teröristlerin istedikleri sınırdan geçerek mevzilenmelerine izin verildiği öne sürüldü. Haziran ayının gelmesiyle teröristlerin yeniden saldırı düzenlemeye başladığını, yaralanan ve şehit düşen askerlerin bulunduğunu kaydeden Ülkü Ocakları, “Bu yaşananlar bizim barış süreci adı verilen bu pazarlık sürecine başından beri karşı durmakta ne kadar haklı olduğumuzu da gözler önüne sermektedir. Biz Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak Türklüğü hedef alan her zümrenin karşısında olduğumuzu yasal haklarımız çerçevesinde ifade ettik ve etmeye de devam edeceğiz” açıklaması yaptı. Ülkü Ocakları açıklaması şöyle sona erdi:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz