İçişleri Bakanı: Müdahale Normal

İçişleri Bakanı Muammer Güler: ‘İstanbul’da tekrar kanunsuz gösteri için arayışlar, zorlamalar var. Polisimiz de buna izin vermiyor. Gayet doğal’ dedi.

06 Temmuz 2013 Cumartesi, 19:54

Akşam saatlerinde Taksim’de gösteri yapan gruba yönelik gerçekleştirilen polis müdahalesi hakkında açıklama yapan İçişleri Bakanı Muammer Güler; ‘ İstanbul ‘da tekrar kanunsuz gösteri için arayışlar, zorlamalar var. Polisimiz de buna izin vermiyor. Gayet doğal’

 

İçişleri Bakanı Muammer Güler, parklarda ve genel yollarda toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlenemeyeceğini belirterek, “Oralarda biz toplantı gösteri ve yürüyüşlerine izin veremeyiz, vermeyiz. orada toplantı ve gösteri yürüyüşü yapmadan gezi parkını diledikleri gibi kullanabilirler.” diyerek kanunsuz gösteriker karşısında polisin müdahale hakkının olduğunu vurguladı.

 

Güler ayrıca; “Çadır kurdurmayız. Kanunsuz toplantı ve gösteri yürüyüşü olursa TOMA’sıyla da polisiyle her türlü araç ve gereçle tabii ki oradayız. Şu anda İstanbul’da tekrar kanunsuz gösteri için arayışlar, zorlamalar var. Polismiz de buna izin vermiyor. Gayet doğal” dedi.

AA

Yorum

  1. Ulaş

    07 Temmuz 2013 at 02:20

    Yapilan yuruyuslere,toplantilara kanuna aykiri diyorsunuzda pkknin yaptigi yuruyusler,sizin YOBAZLARİN ellerinde satirlarla tekbir cekerek yaptigi yuruyusler,Bugun harbiyedeki adamin elinde palayla kadinin kicina vurup sirtina tekme atmasi kanuna aykiri degilki polis musfetteleri HAKLARINI(sizin tabirinizle) hic kullanmadilar.Ethemi vuran polisin serbest kalmasida kanuna aykiri degil herhalde.Siz AKP MUSFETTELERİ bize lutfen kanundan bahsetmeyin.Cunku hicbir kanuna uymuyorsunuz

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz