“Artık korkacak bir durum yok”

Suriye Devlet Başkanı Esad, “Ülkede durum normale dönüyor. Artık korkacak bir şey kalmadı. Batı’da bile artık ‘devrim’ değil ‘terör’ diyorlar” diye konuştu

06 Temmuz 2013 Cumartesi, 12:47

 

Mısır’daki darbenin ardından bölgede eli güçlenen liderlerden olan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Suriye’de durumun normale dönmeye başladığı söyleyerek, “Artık korkacak hiçbir şey yok” dedi. El Tavra gazetesine konuşan Esad, “Devletimizin yok olmasını istiyorlardı. Buna izin vermedik” diye konuştu. Suriye düşmanlarının elinde tek seçeneğinin doğrudan askeri müdahale olduğunu belirten Esad, “Ancak Batı’da ve Ortadoğu’da çoğu ülkeler müdahalenin gerekliliğinden şüphe ediyor, hatta karşı çıkıyor. Böylece bu tehlikeli dönemi atlayabiliriz” dedi. Ülkesinde yaşananların artık Batı’da devrim olarak adlandırılmadığını belirten Esad, “Devrim sözcüğü artık kullanılmıyor. Artık terörizmden söz ediliyor. Teröristleri ‘iyi’ ve ‘kötü’ olarak ayırıyorlar. Ancak ‘devrim’ sözcüğünü artık kullanmıyorlar” sözlerini kullandı.

Batı teröristlerini Suriye’ye ihraç ediyor

Batının kendi terörist gruplarını Suriye’ye gönderdiğini öne süren Esad, “Batı, kendilerine karşı bir tehdit olan terörist grupları Suriye’ye yollayarak bunlardan kurtulmaya çalışıyor. Yıllarca bir güvenlik tehdidi olarak değerlendirdikleri bu teröristlerin Suriye’de can vermelerini sorunun çözümü olarak görüyorlar. Aynı zamanda Suriye’yi de zayıflatmış oluyorlar” ifadesini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz