Son Dakika
20 Ocak 2020 Pazartesi

Yabancı değişmedi!

Türkiye Futbol Federasyonu yabancı kontenjanı ile ilgili kesin kararını verdi!

05 Temmuz 2013 Cuma, 14:38

Türkiye Futbol Federasyonu, merakla beklenen yabancı kontenjanı konusundaki son kararını verdi. Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören düzenlediği basın toplatısında 2013-2014 sezonunda mevcut 6+0+4 yabancı kontenjanı sistemine devam edileceğini açıkladı. Ayrıca gündemki diğer maddelerden biri olan AB ülkesi statüsü de TFF tarafından kabul görmedi.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, yabancı kontenjanın aynı şekilde uygulanacağını vurgularken, “Geçen sene Haziran ayı başlarında Kulüpler Birliği’nin bütün temsilcileriyle, yabancı sayısıyla ilgili uzun uzun görüştük. Bu görüşmelerin sonunda, bu seneki sistemle ilgili hepsinin olurunu ve teşekkürünü aldık. Bunu bu seneden açıklayın dediler. Biz yapmayın dedik, zorlanırsınız dedik. Onlar da açıklayın dediler. Biz de geçen Haziran ayında açıkladık. Mali Kongre’de de aynı şeyi belirttik. Şimdi ise 17 kulüp statüyü değiştirin dediler. Bu konuyu konuştuk ve bu sene futbol ligi 6 yabancı sağda, 4 yabancı da tribünde olarak devam edecektir” şeklinde açıklama yaparak kararı betimledi.

Demirören, gündemin diğer maddesi olarak Avrupa Birliği üyesi oyuncuların serbest olması konusunda ise; “Türkiye AB üyesi değil. Türkiye’de AB statüsünde oynayamayazlar. Türki Cumhuriyetlere serbest. Yarın öbür gün Afrikalı oyuncular daha sonra da müslüman oyuncular da serbestlik isterse, oynatacak oyuncu bulamayız” dedi.

ntvspor

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.