Poppy, Kickstarter’da destek arıyor


740 kez izlendi, 05 Temmuz 2013 Cuma

iPhone’unuzu 3 boyutlu kameraya çeviren Poppy, Kickstarter’da destek arıyor

Üç boyutlu görüntüyle ilk tanışmam bir özel televizyonun yılbaşı programını, kırmızı mavi camlı gözlüklerle 3 boyutlu hale getirmesiyle başlamıştı, tahmin ediyorum benim yaşıtım olan pekçoğunuz o yılbaşını hatırlayacaktır  Bugün yeni nesil televizyonların neredeyse tamamıyla birlikte gelen 3 boyutlu gözlüklerle, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde 3D teknolojisi evlerimizin olmazsa olmaz bir parçası haline geleceğini söyleyebiliriz..

Üç boyutlu görüntü izlemeye alışmak birşey ama 3 boyutlu görüntü kaydı yapmaya başlamak bambaşka bir konu. Üç boyutlu kameraların son kullanıcı arasında yaygın hale gelmesinin çok yakın bir tarihte gerçekleşmeyeceğini söyleyebiliriz. Bu sorunun üzerine çalışan Ethan Lowry ve Joe Heitzeberg ise kendi ürettikleri Poppy isimli cihazla iPhone’ununuzun kamerasını 3 boyutlu görüntü kaydedebilir hale getiriyor. Aynalar yardımıyla iki stereographic görüntüyü iPhone’un kamerasına gönderen cihazın üretilmesi için kurucular KickStarter’da destek arıyor.

Üretime başlamak için 40 bin dolara ihtiyaçları olan kurucular şu anda 124 bin dolara ulaşmış. Eğer destekler 150 bin dolara ulaşırsa beyaz Poppy üretmeye başlanacak. Poppy’nin çalışma mantığını anlamak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Etiketler: iPhone’nu 3 boyutlu kameraya çeviren Poppy ıphone nasıl üç boyutlu olur ıphone üç boyulu kamera ıphone üç boyutlu kamera ıphone'u üç boyutlu kameraya çevirme poppy Kickstarter poppy ıphone

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz