Tatilden Dönüş

Mısır’daki darbe üzerine, Başbakan Erdoğan tatilini yarıda keserek, İstanbul’a döndü.

04 Temmuz 2013 Perşembe, 17:43

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan TBMM Başkanlığı seçiminin hemen ardından döndüğü İzmir’in Urla İlçesi’ndeki tatiline bu kez de Mısır’daki gelişmeler üzerine ara verdi. Erdoğan, öğle saatlerinde ailesiyle tatil yaptığı Hacılar Koyu’ndan helikopterle ayrıldı ve saat 13.55’de Adnan Menderes Havaalanı’ndan uçakla İstanbul’a hareket etti.

Geçen çarşamba akşam saatlerinde tatile çıkan ancak nereye gittiği açıklanmayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Urla’nın Zeytineli Köyü yakınlarındaki Hacılar Koyu’nda olduğu ortaya çıkmıştı. Başbakan Erdoğan, salı sabah grup Ak Parti Meclis Grubu toplantısı ve TBMM Başkanlığı seçimi için helikopterle koydan ayrıldı ve Adnan Menderes Havaalanı’nda bekleyen uçağıyla Ankara’ya gitmişti. Erdoğan grup toplantısını yapıp, oyunu kullandıktan sonra yine aynı yolla Urla’daki Hacılar Koyu’na dönmüştü.

Mısır’daki dün akşam ordunun darbe yapması üzerine Başbakan Erdoğan tatiline bir kez daha ara verdi. Bugün öğle saatlerinde Hacılar Koyu yakınlarına inen helikoptere binen Başbakan Erdoğan, Adnan Menderes Havaalanı’na geldi. Başbakan Erdoğan, kendisini bekleyen uçakla saat 13.55 sıralarında İstanbul’a gitmek üzere havalandı.

İzmir’den İstanbul’a gelen Başbakan Erdoğan önce Kısıklı’daki evine geçti. Erdoğan daha sonra saat 15.50 sıralarında buradan çıkarak ofise geçti. 16:10’da ofise giriş yapan Başbakan herhangi bir açıklama yapmadı. Başbakanlık Çalışma Ofisi’ndeki toplantıda Bülent Arınç, Ahmet Davutoğlu, Ömer Çelik, Hüseyin Çelik, Mevlüt Çavuşoğlu, Yalçın Akdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın da yer aldığı belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz