Kamalak AKP’yi Bombaladı!

Saadet Partisi’den AKP’ye tepki…

04 Temmuz 2013 Perşembe, 13:00

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Gezi gösterilerine ilişkin olarak “faiz lobisi”nin iktidar partisi ile “çatışmaya girmesinin düşünülemeyeceğini” belirterek “Çünkü Ak Parti faiz lobisinin öz evladı” iddiasında bulundu. Kamalak, “Soruyorum, 28 Şubat sürecinin faiz lobisinin faaliyetleri olmasaydı Ak Parti olur muydu?” diye konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, “faiz lobisinin AK Parti ile çatışmaya girmesinin düşünülemeyeceğini” iddia ederek, “Soruyorum, 28 Şubat sürecinin faiz lobisinin faaliyetleri olmasaydı Ak Parti olur muydu?” sorusunu yöneltti.

İran FHA ajansının sorularını yanıtlayan Mustafa Kamalak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi gösterilerine ilişkin “faiz lobisi”ni gündeme getirmesini değerlendirirken “Faiz lobisinin iktidar partisiyle çatışmaya girmesi düşünülemez. Çünkü Ak Parti, faiz lobisinin öz evladıdır” iddiasında bulundu. “Soruyorum, 28 Şubat sürecinin faiz lobisinin faaliyetleri olmasaydı Ak Parti olur muydu?” şeklinde konuşan Kamalak “Günümüzde Faiz Lobisi ile uğraşan bir İktidar ve iktidarın önünü kesmek isteyen bir Faiz Lobisi var mı? Hayır yok” dedi. Kamalak şu ifadeleri de kullandı:

“Gezi olaylarında, Türkiye bakımından dar çerçevede, 28 Şubat sürecindeki patronların harekete geçtiği kanaatindeyiz. Ancak faiz sebebiyle değil. Çünkü istatistiklerle sabittir ki, Ak Parti dönemlerinde Faiz Lobisi ve bankalar en çok kazanan kurumlar oldu. Faizlerden çok daha değerli bir değer için, Ak Parti’yi iktidara taşıyan patronların hürriyetlerinin riske girme ihtimalinden dolayı harekete geçtiler.”

Dış dünyanın tutumunu da değerlendiren Mustafa Kamalak, “Düne kadar dış dünya Başbakana destek veriyordu. Oysa şimdi Başbakan, sanki dış dünyaya savaş veriyor gibi bir görüntü var” görüşünü dile getirdiği mülakatta şöyle konuştu:
“Tıpkı Türkiye’yi 10 yıl boyunca ‘Küçük Amerika’ yapmak isteyen Merhum Menderes’in 1960’ta ABD’den eli boş dönmesi gibi, Başbakan Erdoğan’da son ABD ziyaretinde istediğini alamadı. Rusya’ya döndü. Şangay ile işbirliği anlaşma yapacağını açıkladı. Bundan Batı rahatsız oldu. Batı alemi Ak Parti iktidarından, alacağını aldı, ama şimdi yeter artık, senden alacağımızı aldık diyor.”

“PKK’NIN TOPARLANMASINDAN SONRA ÇATIŞMALARIN ŞİDDETLENMESİNDEN KAYGILIYIZ”

“Çözüm süreci”ni değerlendirirken terör örgütünü Batılı ülkelerin finanse ettiğini savunan Kamalak “Barış süreci vs. Biz terör örgütünün ateşkes ile toparlanmasından sonra çatışmaların daha şiddetli olmasından endişe ediyoruz” şeklinde konuştu

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz