MHP İl Başkanı Görevinden Alındı

MHP Balıkesir İl Başkanı ve yönetimi genel merkez tarafından görevinden alındı.

04 Temmuz 2013 Perşembe, 15:37

Duran, görevden almayı doğruladı ancak detaylı açıklama yapmadı. Genel Merkez’in kararında, Balıkesir Belediye Başkanı MHP’li İsmail Ok ile il başkanı Mehmet Duran’ın anlaşmazlığının büyük rol oynadığı iddia edildi.

Balıkesir MHP İl Başkanlığı’na geçen yıl mart ayında yapılan olağan genel kurulda ikinci kez seçilen Mehmet Duran görevinden ekibi ile alındı. Duran’ın, Balıkesir Belediye Başkanı MHP’li İsmail Ok ile anlaşamadığı iddia edildi. Geçen yıl yapılan kongrede Başkan Ok, Mehmet Duran’a karşı Feyyaz Çiftçi’yi desteklemiş, Duran da Ok’u Büyük Kurultay delegesi olarak listesine almamıştı. İsmail Ok’un, “Aramızda kan uyuşmazlığı var” demesinden sonra il yönetimi ile aralarındaki anlaşmazlık su yüzüne çıkmıştı.

‘PARTİNİN İKTİDARI İÇİN ÇALIŞACAĞIM’

Mehmet Duran, kendisi ve ekibinin görevden alındığını doğrularken, partisinin iktidarı için çalışmalarını sürdüreceğini belirtti. Duran, “Ben dün Ankara’daydım. Bana görevden alındığım söylendi. Resmi yazı bugün gelir. Görevden alınmam Genel Merkez’in bir tasarrufudur. Biz Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ve Genel Merkezimizin ardındayız. Partinin iktidarı için çalışmalarım sürecek” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz