Melo Kadar Pahalı !

Galatasaray’a transfer olacağını konuşulan adı sanı duyulmamış Brezilyalı’nın maliyeti kafaları karıştırdı !

04 Temmuz 2013 Perşembe, 12:55

İngiltere’de yapılacak kampa kadar G.Saray yönetimi ön libero transferine son noktayı koymak istiyor. Bu bölge için ise artık Wellington en önemli hedef durumunda. Listedeki diğer isimlerin bonservislerinin yüksek olması ve ayrıca Melo’nun da yıllık ücretine zam yapmasıyla birlikte ibre diğer Brezilyalı’dan yana çevrildi.

Wellington’un transferindeki en büyük sıkıntı ise bonservisinin 3’e bölünmüş olması. Brezilyalı’nın bonservisinin yüzde 40’ı Sao Paulo’da, yüzde 30’u babası ve yüzde 30’u ise menajerlik şirketinde. Cimbom bu transferi bitirmek için canla başla çalışırken toplam 2 milyon Euro kiralama bedeli karşılığında 22 yaşındaki oyuncuyu kadrosuna katmak için anlaştı. Yıllık ücret olarak 1.8 milyon Euro’ya da el sıkışılırken satın alma opsiyonu ise G.Saray’ın istediği şartlarda yapıldı.

Bonservis 19 Milyon TL !

7.5 milyon Euro’luk (17 Milyon TL) satın alma opsiyonu koyulan anlaşmaya göre Cimbom bu hakkını kullanması halinde ödemeleri ise tam 5 yıla yayarak yapacak.

Yönetim, oyuncunun maliyetinin diğer isimlere göre çok daha az ve ayrıca yaşının da genç olması nedeniyle Wellington’a daha sıcak bakıyor. Sarı-kırmızılıları endişelendiren durum ise geçtiğimiz sezon Wellington’un yaşadığı sakatlık. 6 ay futboldan uzak kalan Wellington için son karar ise teknik direktör Fatih Terim’in olacak. Ancak yönetim de Wellington’u tercih edilerek uzun vadede kullanılmasını istiyor.

Yalımcan Sarpyel / Vatan

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz