THY, Zaman’a da ambargo koydu

Muhalif Gazeteleri uçaklarda ve peronlarda bulundurmama iddialarıyla gündemden düşmeyen Türk Hava Yolları, Zaman Gazetesi’ni de mi ambargoya dahil etti?

03 Temmuz 2013 Çarşamba, 11:00

AKP iktidarı ile Fethullah Gülen cemaati arasında son dönemde sıkça yaşanan krizlere bir yenisi daha eklendi. Son günlerde yönetimin belirlediği gazetelere tam sayfa ilanlar veren Maliye Bakanlığı kontrolündeki Türk Hava Yolları (THY), Gülen cemaatinin en güçlü yayın organı olan Zaman gazetesine reklam ambargosu koydu.

Skytrax adlı özel bir şirket tarafından “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” olarak belirlenen THY, verilen bu ödülü yurtiçinde duyurmak için ilginç bir yönteme imza atarken kendisine bugüne dek tam destek veren bazı gazeteleri görmezden geldi.

Cumhuriyet’in haberine göre; tanıtım bütçesinden büyük paralar ayıran THY, ödül aldığı ilanın tanıtımı için “Kendi belirlediği yöntemlerle” seçtiği gazetelere tam sayfa reklam verdi. THY’nin, reklam vereceği gazeteler konusunda bugüne dek hiç atlamadığı gazete Zaman’ı son kampanyasında devre dışı bırakması, akıllara yeni bir “İktidar-Gülen cemaati krizi mi” sorusunu gündeme getirdi.

THY, konuyla ilgili görüşlerine başvurmak isteyen Cumhuriyet’in sorularına yanıt vermedi.

 

Odatv.com

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz