Dışişleri: Kararı tanımıyoruz

13 Haziran 2013 Perşembe, 15:35

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AB Dışişleri Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Catherine Ashton ile AB Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Füle’nin Türkiye’nin AB üyelik ve reform sürecine daha da sahip çıkılması gerektiği yönünde yapıcı mesajlarını önemsediklerinin altını çizerek, “Ancak Avrupa Parlamentosu’nda bazı parlamenterlerin medyatik olmak uğruna saçmalama özgürlüklerini de doyasıya kullanma hevesleri ortadadır” ifadelerini kullandı.

Bağış, özetle, “Türkiye muz cumhuriyeti değildir. Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir. Neyi, nasıl yöneteceğini de gayet iyi bilir. Avrupa’nın en reformcu ve güçlü hükümeti Türkiye’de işbaşındadır. Sayın Erdoğan’ın liderliği ve karizması, eziklik yaşayanların sorunudur” diye konuştu.

DIŞİŞLERİ: YOK HÜKMÜNDE

Dışişleri Bakanlığı’nın yazılı açıklamasında ise AP kararının “yok hükmünde” olduğu belirtildi.

Yazılı açıklamada, “Avrupa Parlamentosu’nun ülkemizdeki duruma ilişkin olarak bugün kabul ettiği karar, demokrasinin güçlendirilmesi ve yaygınlaştırılması ortak hedefimize zarar veren, gerçeklerden kopuk bir nitelik taşımaktadır. Bu nedenle, bizim açımızdan yok hükmündedir” ifadeleri kullanıld

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz