Fikret Orman Tepkili

12 Haziran 2013 Çarşamba, 03:20

Fikret Orman kulübü mali yapısıyla ilgili olarak Murat Aksu ve Serdal Adalı’yı topa tuttu. Bilgili yönetiminin 26 milyon Lira borçla kulübü devrettiğini belirten Orman, “8 senede 585 milyon borç oldu. Bunda Murat Aksu ve Serdal Adalı’nın da payı var. Biz yönetimi almamış olsaydık bu borç 1 milyar Lira’ya kadar çıkacaktı. Yapılan transferlerin takıma katkısı da ortada. Biz de tabii ki iyi oyuncular alacağız ama taraftara şirin gözükmek için milyon dolarları sokağa atmayacağız. Beşiktaş bütçesinin haricinde borç verip kulübü borçlandıramazsın. Yeni tüzük böyle diyor. Arkadaşlar, havaalanında futbolcu uğurlayacağına, genel kurula iştirak etseler bunları bilirlerdi” diye konuştu.

Stat belli ama…

Stat projesiyle ilgili olarak da konuşan Orman, “Bazı konuları kamuoyuna aktarıyorum ama bazılarını gizli tutuyorum. Yeni sezonda oynayacağımız stat belli ama bunun da bir zamanı var. Temmuz ayı başında söylerim. Teknik direktör konusunda seçimi etkileyecek bir hareket yapmak istemiyorum. Ronaldinho ile ilgili olarak da henüz bir durum yok. Kongre üyelerimiz dedikodulara inanmasın. Kulüplerine sahip çıkıp inandıkları isme oy versinler. Biz kulübün menfaati için çalışıyoruz” diye konuştu.

‘Adalı için şanssızlık’

Murat Aksu ve Serdal Adalı’ya yüklenen Fikret Orman, UEFA soruşturmasında ise Adalı’ya sahip çıktı. Serdal Adalı için bu durumun şanssızlık olduğunu söyleyen Orman, “Kulübümüzün bu işle alakalı olmadığını izah edeceğiz. İki arkadaşımızın ömür boyu men edilmesi gündemde. Hukukçularımızla biraraya gelerek değerlendirmede bulunup gereken hazırlıkları yapacağız. Şanlı tarihimizde böyle şeyler olmamıştır” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz