Son Dakika
07 Aralık 2019 Cumartesi

Nani gelirse sistem de değişecek

09 Haziran 2013 Pazar, 06:33
Nani gelirse sistem de değişecek

Galatasaray camiası, Nani transferine kilitlenmiş durumda. Sarı-Kırmızılılar’da, taraftardan teknik heyete kadar herkes Portekizli yıldızın resmi imzasını bekliyor. Teknik direktörlük koltuğuna David Moyes’in oturmasıyla birlikte Manchester United’da gözden çıkarılan Portekizli futbolcu, İngiliz devinden ayrılmak için gün sayarken, Galatasaray cephesinde bu transfere kesin gözüyle bakılıyor.

İşi Mendes bitirecek!

Sarı-Kırmızılılar’ın Manchester United’la mutabakata vardığı öğrenilirken, menacer Jorge Mendes ile Nani’nin kontrat detayları hakkında görüşüldüğü de gelen haberler arasında. Transferi dört gözle bekleyen isimlerin başında ise Fatih Terim geliyor. Tecrübeli hoca, Nani ile birlikte oyun düzenini değiştirecek. Sezonun ikinci yarısında 4-3-1-2 oynatarak kanatlardan feragat eden Terim, bu kez sistemi kenarlara yayarak kullanacak. Bayern Münih ve Borussia Dortmund’u Avrupa futbolunun zirvesine taşıyan 4-2-3-1’i denemek isteyen Terim, Nani’yi sağ veya sol çizgide kullanacak.

Drogba geri çekilebilir

Takımda kalırsa Burak’ın da kenarda, Drogba’nın önde oynaması gündemde. Forvet arkası için ilk aday olan Sneijder’in Chelsea’ye gitmesi halinde ise Burak’ın önde oynayıp, Drogba’nın forvet arkasında yer alması da ihtimaller arasında. Fatih hoca kamp sırasında eldeki mevcut kadroya göre yeni sistemin provalarını gerçekleştirecek.

İlk açıklamayı yaptı

Cim Bom’un yanı sıra başta Monaco olmak üzere birçok Avrupa devinin transfer listesinde yer alan Nani, geleceğiyle ilgili henüz net bir karar vermediğini söyledi. NTVSpor’un sorularını yanıtlayan Portekizli futbolcu, “Takdir edilmek çok güzel. Birçok kulüp tarafından beğenilmek ve istenilmek güzel bir duygu. Ancak geleceğimi düşünmek için birkaç güne daha ihtiyacım var” ifadesini kullandı. Nani, Galatasaray konusunda ise şimdilik herhangi bir yetkiliyle görüşmediğini belirtse de, transfer için açık kapı bırakmayı ihmal etmedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.