TAKSİM’DE TARİHİ KALABALIK

08 Haziran 2013 Cumartesi, 23:42

Bugün öğleden sonra futbol kulübü taraftarlarının Taksim Meydanı’na yaptıkları yürüyüş büyük bir eyleme dönüştü. Yüzbinlerce vatandaşın da geldiği Taksim Meydanı tarihi bir güne şahitlik ediyor. Alanda 1 milyona yakın insan var.

Gezi Parkı’na destek için Taksim Meydanı’na yürüyecek olan Fenerbahçeli taraftarlar Kabataş İskelesi’nde toplandı.Taraftarlar burada sloganlar atarak yürüyüş yapacakları 19.07’yi beklemeye başladı. Dev Türk bayrağı taşıyan gruptakiler saatler 19.07’yi gösterdiğinde Taksim Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. Grup yaklaşık yarım saatlik yürüyüşün ardından Taksim Meydanı’na çıktı.

BEŞİKTAŞLI TARAFTARLAR DA TAKSİM’DE

Taksim ve çevresinde çıkan olayları protesto etmek için Beşiktaş Meydanı’nda toplanan Çarşı grubu Taksim Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. Kol kola giren taraftarlar üzerinde Kartal basılı flamalarla yürüdü. “Heryer Taksim Heryer Direniş” sloganları atan gruba yeni evli gelin ve damat da katıldı.Çarşı’nın yürüyüşüne çevrede toplanan vatandaşlar da alkışlarla destek verdi. Meşalelerle yürüyen taraftarlar Taksim’e alkışlarla girdi. Meydana gelen taraftarlar AKM’nin çatısına çıkarak 2007 yılında hayatını kaybeden Beşiktaş tribününün renkli siması Mehmet Işıklar, namı diğer ‘Optik Mehmet’in resminin basılı olduğu pankartı astı.

taksim taraftar 1 taksim taraftar 2 taksim taraftar 3 taksim taraftar 4

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz