Protestolar Ankara ve İzmir’e de Sıçradı

01 Haziran 2013 Cumartesi, 00:01

Taksim’deki olaylara destek amacıyla Adana, Konya, Tunceli, Mersin, Marmaris, Batman, İzmit ve İzmir’de protesto gösterileri düzenleniyor Taksim Gezi Parkı’nda çıkan olaylara destek vermek amacıyla ABD Büyükelçiliği önünde toplanan gruba polis müdahale etti.

Tunalı Hilmi Caddesi’nde, Cinnah Caddesi ve Atatürk Bulvarı’ndan saat 17.00 itibariyle 4 bine yakın vatandaş parkta toplandı. Çok kısa sürede park alanı dolarken, park alanı dışında da gösteriler yapıldı. Kalabalık ıslıklarla ve alkışlarla Hükümeti protesto ederken, “Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine” yazılı büyük bir döviz açıldı. Vatandaşların yanı sıra, siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve taraftar gruplarının temsilcilerinin katıldığı protestoda vatandaşlar sık sık, “Direnişe devam, Gezi Parkı’na selam”, “Gazman Tayyip” sloganları attı. Bulvardan geçen arabalarda korna çalarak göstericilere destek verdi. Çankaya Belediyesi’nin ambulansları da önlem amaçlı parkta hazır bekletildi.

POLİS MÜDAHALE ETTİ
Bazı göstericiler, gruptan ayrılıp ABD Büyükelçiliği’nin önünde gösteri yapmaya başladı. ABD Büyükelçiliği’nin önündeki gruba polis müdahalesi oldu. Atatürk Bulvarı’nın her iki yönünden de göstericilere Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ile tazyikli su sıkıldı.

ankara'da taksim olayları 2 ankara'da taksim olayları 3

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz