MHP’den Kutuplaşma Uyarısı

30 Mayıs 2013 Perşembe, 16:54

ANKARA (ANKA) -MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Türkiye’nin gündeminin farklı tartışmalarla meşgul edildiğini belirterek, “Toplumu meşgul etmeye yönelik özel bir birim kurulmuş. Bu birim aracılığıyla Türkiye farklı eksenlerde kutuplaşmaya doğru gidiyor” dedi.

TBMM’de bir basın toplantısı yapan Vural, “Türkiye’nin durumu iyidir, hiçbir sıkıntısı yoktur” diye propagandalar yapıldığını ancak gerçeklerin dile getirilmediğini söyledi. OECD verilerini aktaran Vural, daha iyi hayat kalite endeksinde Türkiye’nin, 36 ülke içinde en sonuncu olduğunu, bu konuda Türkiye’nin dibe vurduğunu kaydetti. OECD ülkeleri içinde konutlardan memnun olanların oranı yüzde 87 iken Türkiye’de yüzde 67 olduğuna işaret eden Vural, şöyle devam etti:

“Varın yazın, ‘Bravo ey Recep Tayyip Erdoğan, sen bizi uçurdun…’ İstihdamda cinsiyet eşitsizliği bakımından da son sıradayız. Bravo. 15-64 yaş arasında istihdam açısından yine OECD’de sonuncuyuz. Uzun dönemli işsizlikte birinci sıradayız. Tebrik ederim. Genç işsizlik, OECD ortalamasının 2.2 puan üzerinde. Çalışanların yüzde 46’sı ağır çalışma koşulları içerisinde. Çevre açısından, su kalitesinden tatmin olanların oranı OECD’de yüzde 84, bizde yüzde 61. Bu rakamla OECD ülkeleri içinde sonuncuyuz. Hava kirliliği bakımından OECD ortalamalarının çok üstündeyiz, 36 ülke içinde 35’inciyiz. Havamız, çalışma şartlarımız, konutumuz kaliteli değil.

Yeşil alana sahip olamama ile ilgili oranlarda OECD’nin dibindeyiz. Bizimki de gezi parkını kesiyor, alışveriş merkezi yapıyor. Kişi başına sağlık harcaması bizde 913 dolar, OECD’de 3 bin 268 dolar. Burada da sonuncuyuz.

ANKA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz