Cimbom’da Yönetim Krizi

30 Mayıs 2013 Perşembe, 13:09
Cimbom’da Yönetim Krizi

Sürpriz bir şekilde seçim kararı alan ve Ali Dürüst, Adnan Öztürk, Refik Arkan, Celal Gürcan gibi isimlerle köprüleri atan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal istediği nitelikte bir kadro kuramamaktan şikayetçi. Mevcut yönetimden Sedat Doğan ile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün de Aysal’a kadro kurmakta yardım ettikleri ancak kapısını her çaldıkları yönetici adayından ret cevabı aldıkları öğrenildi. Bu isimlerin Alp Yalman, Mehmet Cansun, Doğan Hasol, Hakan Üstünberk, Galip Yorgancıoğlu, Ali Kiremitçioğlu, Köksal Bayraktar ve Ali Sabancı olduğu bildirildi.

Mehmet Helvacı da kriz oldu

Bu arada ismi geçen bir diğer aday Haldun Üstünel’in ise adaylar arasında olmadığı belirlendi. Liste oluşturma çalışmalarına devam eden Ünal Aysal, bir diğer krizi de Sedat Doğan cephesinde yaşadı. Mehmet Helvacı’ya 2. başkanlık görevini teklif eden Aysal olumlu yanıt aldı. Fakat bu durum yeni yönetimde de görev almasına kesin gözüyle bakılan Sedat Doğan’ı rahatsız etti. Yakın çevresine kendisi gibi avukat olan Helvacı’nın yönetimde yer almasından duyduğu rahatsızlığı dile getiren Doğan camiadan destek görmedi. Camianın önde gelen isimlerinin tepkisini alan Doğan’ın nasıl bir tutum sergileyeceği merak konusu.

Sedat Doğan’ı gözden çıkardı

Bunun üzerine Başkan’ın da Sedat Doğan’a, “Sen bilirsin” diyerek gözden çıkardığı dile getirildi. Aysal’ın bugün Galatasaray TV’deki programında listesini açıklayacağı da sızan haberler arasında. TEKFEN Genel Başkanı Ümit Özdemir’in, bu listeye dahil edilen isimlerden olduğu belirtiliyor. 22 Haziran’da gerçekleşecek kongreye doğru köprünün altından daha çok sular akması bekleniyor. Başkan adaylarının ise bugün saat 17.00’ye     kadar Galatasaray Divan Kurulu Başkanlığı’na başvurmaları gerekiyor.

Serdar Dinçbaylı

Fanatik

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz