MHP’den “İki Ayyaş” Tanımlamasına Tepki

29 Mayıs 2013 Çarşamba, 20:51

-MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, “Sayın Başbakan’ın iki ayyaşın kim olduğunu ve bu sözlerle neyi kastettiğini de kamuoyuna açıklaması gerekmektedir” dedi.

ANKARA (ANKA) -MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, “Sayın Başbakan’ın iki ayyaşın kim olduğunu ve bu sözlerle neyi kastettiğini de kamuoyuna açıklaması gerekmektedir” dedi.

TBMM’de bir basın toplantısı düzenleyen Yeniçeri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kullandığı “iki ayyaş” sözünü sert dille eleştirdi. Sorunları yanlış zeminde ve yanlış üslupla tartışmaktan kaçınmak gerektiğini belirten Yeniçeri, bu şekildeki bir ifadenin konuyu kamu sağlığı meselesinden uzaklaştırdığını ve yanlış bir tartışma ortamına çektiğini savundu.

“Sayın Başbakan bunu çok yapıyor. Bundan süratle vazgeçmesi ve aynı zamanda da bu iki ayyaşın kim olduğunu ve onunla neyi kastettiğini de kamuoyuna açıklaması gerekmektedir” diyerek Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın kendisine yönelik sözlerine de “uzaktan duydukları ve parti taassubuyla değerlendirme yaptığını” düşündüğünü söyleyerek şöyle devam etti:

“Eğer yüreği yetiyorsa, demagoji ve polemiği bir kenara bırakarak ve insanları da böcek gibi görmeyi terk ederek kendisi eğer hazırsa istediği televizyonda istediği programda şimdiye kadar söyledikleriyle ilgili olarak tartışmaya hazırız. Kendisine hodri meydan diyorum. Gelsin ne söylüyorsa yüzüme karşı söylesin, karşı cevabını da ben kendisine vereyim.”
Toplantısında cep telefonundan Mehter Marşı’nı dinleten ve eşlik eden Yeniçeri, “Ne diyor Sayın Arınç? Sayın Arınç’ı bu Mehter Marşı’nı birlikte söylemeye davet ediyorum. Öyle iki yüzlülük yok” dedi. Bir soru üzerine Yeniçeri, Başbakan Erdoğan’ın “iki ayyaş” ifadesiyle kimi kastettiğine ilişkinde aklına Ömer Hayyam ve Neyzen Teyfik’i kastetmiş olabileceği ihtimalinin geldiğini söyledi. Yeniçeri, “Onlar yasa yapmadılar, şiir yazdılar. Sayın Başbakan şiiri çok sever, şiirle yasayı karıştırmış olabilir. Doğru cevabı kendisinden almak mümkün” dedi.

(ANKA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz