Avcı:”Oyunun Büyük Bölümünü Beğendim”

29 Mayıs 2013 Çarşamba, 02:06

Milli takımın Letonya karşılaşması sonrası basın toplantısında konuşan Avcı, oyunun büyük bir bölümünde takımından memnun olduğunu söyledi.

Maçta hemen hemen her varyasyonun denendiği ifade eden Avcı, “İkinci yarıda zaman zaman oyuncu değişikliği yaptık. İkinci yarıda 4 pozisyondan üçünü yemememiz gerekirdi” dedi.

Abdullah Avcı, futbolda pozisyonu doğru almanın önemli olduğuna işaret ederek, orta sahadan geriye dönerken pozisyon almakta sıkıntı yaşadıklarını kaydetti.

Rakibin direncinin iyi oynarken kırmak gerektiğini anlatan Avcı, Selçuk İnan’ın oyundan çıkmasının sorulması üzerine, Selçuk’un pas trafiği için önemli olduğunu ancak kurgunun bu oyuncu üzerine kurulu olmadığını ifade etti.

Abdullah Avcı, sahaya kaptan olarak en fazla mili formayı giyenlerden Nuri Şahin’i çıkardıklarını aktardı.

Gelecek maçların kadrolarının farklı olup olmayacağını sorulması üzerine Avcı, “Ligdeki her oyuncunun performansını değerlendiriyoruz. Lig ile uluslararası platform çok farklı atmosferler. 24 yaş ortalamasıyla saha içinde yer aldık. 3 gün sonra ve ağustosta da maçımız var, hep beraber bakacağız” diye konuştu.

Avcı, az hatayla son maçları kazanıp Türkiye’ye dönmek istediklerini sözlerine ekledi.

“BÜYÜK BİR BÖLÜMÜNÜ BEĞENDİM”

Oynanan futbol hakkında yorumu istenen Abdullah Avcı, “Oyunun büyük bir bölümünü beğendim. Yediğimiz gollerde mesafenin açılması, orta sahadaki boşluk, çabuk oyundan düşmeyi neden gösterebiliriz. Bu kadar güzel oyunun ardından bireysel hatalar sonrasında yediğimiz üç gol doğru olmadı” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz