“Aziz Yıldırım ceza yiyecek”

28 Mayıs 2013 Salı, 10:42

Ünal Aysal, 3 Temmuz sürecine farklı bir yaklaşımda bulundu. Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, “2 sene geçti bu mahkemeler sonunda Aziz Yıldırım da Fenerbahçe de maalesef ceza yiyecek” dedi.

 

Yöneticisi Semih Haznedaroğlu’nun gündeme getirdiği dönemle ilgili açıklamalar yapan G.Saray Başkanı, “Biz kaos ortamının dağılmasını istedik. F.Bahçe’nin karşısında olmadık” diye konuştu.

 

GALATASARAY Başkanı Ünal Aysal’dan 3 Temmuz yanıtı geldi… Önceki gün Habertürk TV’ye konuşan yönetim kurulu üyesi Semih Haznedaroğlu’nun “3 Temmuz’da Fenerbahçe’nin yanında olmalıydık” sözü kamuoyunda bomba etkisi yaratmıştı.

 

Bu sözler, Türkiye’nin iki büyük kulübü Galatasaray ve Fenerbahçe camialarında da dünden itibaren tekrardan tartışılır oldu.

 

Ve Haznedaroğlu’nun sözlerine en çarpıcı yorum da Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’dan geldi…

 

‘BİZLERİ UYARMASI GEREKİRDİ’

 

BAŞARILI işlere imza atan ve kongre süreci için yoğun bir mesai harcayan Aysal, Hürriyet’e konuştu. Başkan, Semih Haznedaroğlu’nun “3 Temmuz öz eleştirisi’ne şöyle yanıt verdi:

– 3 Temmuz tarihinde ve onun ardındaki süreçte Semih Bey benimle birlikte yönetimdeydi. Madem böyle düşünüyordu, bizi neden uyarmadı. Bana neden söylemedi bu düşüncelerini.

Önemli bir noktaya dikkat çekip, büyük yankı uyandıran 3 Temmuz sürecinde ezeli rakipleri Fenerbahçe’nin asla karşısında olmadıklarının da altını özellikle çizen Aysal şöyle devam etti:

 

‘İFADELERİMİZ YANLIŞ ANLAŞILDI’

 

KALDI ki şunu söyleyeyim, biz 3 Temmuz’da Fenerbahçe’nin asla karşısında değildik. Fenerbahçe’nin bu süre zarfında karşısında olmadık. Biz sadece süratle bu yangın söndürülsün istedik. 3 Temmuz sürecinde Fenerbahçe’nin karşısında olduğumuz gibi bir düşünce ya da ifademiz tamamen yanlış anlaşıldı.

– Biz Futbol Federasyonu’nun bir an önce karar vermesini ve bu karar üzerine de o kaos ortamının bir an önce kaldırılmasını istedik. Yoksa Fenerbahçe’nin karşısında asla değildik.

– Biz federasyon bir an önce karar versin ve bu karar üzerine de o kaos ortamı bir an önce ortadan kaldırılsın istedik. Yoksa Fenerbahçe’nin karşısında değildik.

 

Aysal’dan büyük iddia

 

G.Saray Kulübü Başkanı Iğdır’da yaptığı bir sohbet toplantısında “F.Bahçe de Aziz Yıldırım da ceza alacak” dedi.

 

GALATASARAY Kulübü Başkanı Ünal Aysal, “2 sene geçti bu mahkemeler sonunda Aziz Yıldırım da Fenerbahçe de maalesef ceza yiyecek” dedi. Iğdır’da kendisine ait meyve suyu fabrikasını ziyaret Aysal yaptığı bir sohbet toplantısında ezeli rakipleri Fenerbahçe ve sarı lacivertli kulübün başkanı hakkında büyük bir iddia da bulundu. Telegol’de yer alan görüntülerde Ünal Aysal şunları söyledi…

 

‘52 BİN KİŞİLİK STADI NASIL DOLDURACAĞIM’

 

– Benim beyanatım tamamen ters anlaşıldı sanki ben ‘Fenerbahçe’yi öldürün bitirin’ dedim.

– Bilakis bugün 2 sene geçti bu mahkemeler sonunda Aziz Yıldırım ceza yiyecek maalesef Fenerbahçe de ceza yiyecek. Yani akıllıca bir tedbir alınmadı ileriyi göremediler. Ya kardeşim biz rakibiz, düşman değiliz ki.

– Bizim menfaatimiz aynı Fener’in 1. kümeden düşmesi Galatasaray’ı çok sıkıntıya sokar. Bizim karşımızda rakip olmayınca ben stadımı dolduramam. Bizim paraya ihtiyacımız var 52 bin kişilik stadı ben nasıl durduracağım?

 

Yıldırım Demirören ile yabancı zirvesi

 

GALATASARAY Başkanı Ünal Aysal, futbolumuzda fikir ayrılıkları ve tartışmalara neden olan “yabancı kontenjanı” konusunda Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile bir araya gelecek.

Aysal, önümüzdeki hafta yeni sezonki model konusundaki fikirlerini Demirören ile paylaşacak. TFF’nin kademeli olarak düşürdüğü lejyoner sayısına itirazı olan ve bu görüşe karşı olan Galatasaray buna itiraz edecek. Galatasaray’ın örneği ise Alman futbolu ve şampiyonlar ligi finalini yabancı sınırlamasının olmadığı Bayern Münih ile Borussia Dortmund’un oynaması olacak.

 

BÜTÜN KULÜPLER KARŞI ÇIKMALI

 

En azından mevcut 6+2+2 sistemin devam etmesini ve yabancı sayısının azaltılması projesinin yeniden gözden geçirilmesi gerektiği görüşünde olan Aysal, bu düşüncelerini Demirören ile bir araya gelip kendisi ifade edecek.

Hürriyet’e de konuyla ilgili açıklamalar yapan Aysal, “Bütün kulüplerin aslında yabancı sayısına karşı olması lazım” dedi. Bu görüşmeye alınan kararların uygulanmasını isteyen Fenerbahçe’nin vereceği tepki de şimdiden merak konusu.

 

Fenerbahçe geri adım istemiyor

 

Yabancı sınırlaması ile ilgili geçtiğimiz günlerde resmi sitesinden açıklama yapan Fenerbahçe özetle şu ifadelere yer vermişti: “Yabancı sayısı hakkında çeşitli spekülasyonlar yapılmakta ve birtakım üstü örtülü açıklamalar ile spor kamuoyu yönlendirilmeye çalışılmaktadır. Türk Futbolu’nun sevk ve idaresi kısa vadeli günlük karar, tasarruflarla yönetilemeyecek kadar önemli ciddi ve devamlılık gerektiren bir görevdir. Kulüpler transfer ve yeni sezon yapılanmalarını, yatırımlarını işbu bu kararlara göre yapmaktadırlar. Kulübümüz sezon başında TFF tarafından belirlenen statü-kararlar tahtında transfer çalışma ve tasarruflarını sürdürmekte olup bu konuda yapılması olası statü veya karar değişikliklerinin tarafımızdan kabul edilmesi mümkün değildir.

hürriyet

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz