Hayri Kozakçıoğlu son yolculuğuna uğurlanıyor

25 Mayıs 2013 Cumartesi, 13:41
Hayri Kozakçıoğlu son yolculuğuna uğurlanıyor

Sarıyer’deki evinde ölü bulunan eski OHAL ve İstanbul Valisi Hayri Kozakçıoğlu, Teşvikiye Camii’nden son yolculuğuna uğurlanıyor. Cenaze namazına Kozakçıoğlu’nun eşi, çocukları ve yakınlarının yanı sıra askeri ve mülki erkan katılıyor.

Cami avlusunda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Kozakçıoğlu’nun kızı Meral Kozakçıoğlu, “Babamın herhangi bir psikolojik sorunu yoktu. Bizim için de çok ani oldu. Hiçbir sağlık sorunu yoktu. Hayatında her şey normaldi. Hatta en mutlu günlerini yaşıyordu diyebilirim.” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz günlerde emekliye ayrılan ve uzun yıllar İstanbul Valiliği Basın Müdürlüğü görevini yapan Nazır Şentürk de, “Sayın Vali’den İstanbul Valileri kitabım için randevu istemiştim. Nerede buluşabiliriz? diye sordum. ‘Benimle neyi konuşacaksınız?’ dedi. ‘İstanbul Valiliğinizi anlatmanızı isteyeceğim Sayın Valim’ dedim. Anılarını yazmayı düşünüp düşünmediğini sordum. ‘Yazacağım çok şey var ama devletin zarar görmemesi için bazı düşüncelerimi zamana bırakıyorum’ dedi. ‘Bazı şeyleri anlatırsam PKK’nın eline koz vermiş olurum’ dedi. Bir de ‘benim üzerime çok geldiler, tekrar gelinmesini istemiyorum’ dedi.” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz