HTC One, Stock Android Sürümüyle Gelecek

24 Mayıs 2013 Cuma, 14:31

 

Geçenlerde Samsung Galaxy S4’ün tıpkı Nexus modelleri gibi Stock Android sürümünü kullanan varyasyonu tanıtılmıştı. HTC de Sense arayüzü olmayan, standart Android ile karşımızda.

Google I/O 2013 etkinliğinde tanıtılan belki de en dikkat çekici olay, Galaxy S4’ün saf Android işletim sistemi kullanan sürümünün piyasaya sunulacak olmasıydı.

Samsung Galaxy S4 Google Edition

Google’ın geliştiricilere yönelik hazırladığı cihaz, kilitli olmayan Bootloader ile dikkat çekiyordu. Nexus yazılımını arkasına alan cihaz gibi bir yeni model de HTC’den geliyor.

Gelen bilgilere göre Android 4.2.2 Jelly Bean sürümünü kullanacak olan HTC One Google Edition, saf Android yazılımını kullanacak ve HTC’ye özgü Sense arayüzünden hiç bir içerik kullanmayacak.

HTC’nin çalışanlarından Leight Momii’nin attığı tweet, bu konuyla ilgili gündeme de bomba gibi düştü. Sırf stock Android çalıştıran bir “plastiğe” 649 dolar verilebileceği ya da beklenebileceği cümlesini yazan Nomii, Galaxy S4’e plastik vurgusu yaparken, onu alabilirsiniz ya da HTC One Google Edition’ı alabilirsiniz iddiasını vurgulamış oldu.

HTC One Video inceleme

HTC One Google Edition, Galaxy S4 Google Edition gibi ilk olarak ABD’deki Google Play mağazalarından satışa sunulacak gibi duruyor. Daha sonra dünya çapında bir satış söz  konusu olabilir.

http://shiftdelete.net

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz