Akillere Aydın’da Protesto

23 Mayıs 2013 Perşembe, 18:15

Akil İnsanlar Ege Heyeti, Aydın’daki toplantıları sırasında ellerinde Türk bayrakları taşıyan bir grup tarafından protesto edildi.

Aydın’a dün akşam saatlerinde gelen Akil İnsanlar Ege Heyeti’nden Avni Özgürel, Fadime Özkan ve Hasan Karakaya bu sabah Anemon Otel’de bazı sivil toplum örgütleri temsilcileriyle bir araya geldi. Akil İnsanlar Ege Heyeti üyelerinin, 15 dakikası basına açık toplantısına katılanlar, kimlikleri tek tek kontrol edilerek salona alındı. Toplantıya Türk bayrağıyla katılmak isteyen Haldun Solak otelden çıkarıldı. MHP üyesi Murat Karaca da polis tarafından karga tulumba bölgeden uzaklaştırıldı. Toplantı başlamadan önce salona giren yerel gazete köşe yazarı Ahmet Güler, Avni Özgürel’e “Başbakana akılsız dedin, sen hangi akılla geldin” diyerek tepki gösterdi. Güler de polis tarafından dışarı çıkartıldı.

Toplantı yapıldığı sırada ellerinde Türk bayraklarıyla otel önünde toplanan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), İşçi Partisi (İP), Türkiye Gençlik Birliği (TGB), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Aydın Şehit ve Gazi Aileleri Derneği üyelerinden oluşan kalabalık, protesto gösterisi yaptı. Grup, uzun süre sloganlar atarak protestoyu sürdürdü. Toplantı sırasında polis ve jandarma otel önünde ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz