Hangi Kamu Kurumu Kaç Memur Alacak?

22 Mayıs 2013 Çarşamba, 11:23

 

Kamu kurumlarının memur talepleri beklenenin 2katı üzerinde oldu. İşte 2013 yılı memur alım takvimi ve kurumlara yapılacak atama sayısı…..

 En fazla kadro talebi Mili Eğitim Bakanlığı’ndan

En fazla  kadro talebi 61 bin kadro ile Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi. Kurumların toplam kadro talebi yüz binleri bulurken, verilecek toplam kodronun üniversitelerle birlikte en fazla 90 bin civarında olması bekleniyor.

Devlet Personel Başkanlığı, kamu kurumlarının 2013 yılı için ihtiyaç duydukları personel sayılarını bildirmesini istedi. Buna göre, kamu kurumlarından, 2013 yılı için alınması planlanan memur sayısının yaklaşık 2 katı talep geldi. 2013 yılı bütçe kanuna göre, devlet bu yıl içinde kamu kurumlarına 65 bin, üniversitelere de 14 bin yeni personel alacak.

MEB: 61 BİN

En çok kadro talebi ise 61 bin kadro ile Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi.

TARIM BAKANLIĞI: 13 BİN

Sağlık Bakanlığı 35 bin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da 13 bin kadro ihtiyacı bildirdi.

EMNİYET: 5 BİN

Yine Diyanet İşleri Başkanlığı, Adalet Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü de yüksek kadro talep eden kurumlardan oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı 5 bin 400, Adalet Bakanlığı 4 bin 500, Emniyet Genel Müdürlüğü 5 bin kadro talep etti. Alımlara karar veren Maliye Bakanlığı ise kendisinden 2 bin kadro talebinde bulundu.

1. YERLEŞTİRME 24 HAZİRAN-3 TEMMUZ ARASINDA

Kamu kurumlarının kadro taleplerinin bildirim süresi mayıs ayında sona erecek. 2013 yılı memur  alım takvimine göre, 1. yerleştirme işlemi 24 Haziran ile 3 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. İkinci yerleştirme işlemi ise kasım ayında gerçekleştirilecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz