Tweet krizi şimdi de Galatasaray’ı karıştırdı

21 Mayıs 2013 Salı, 12:12
Tweet krizi şimdi de Galatasaray’ı karıştırdı

Hürriyet’in haberine göre;

G.Saray’ın kadın antrenörü Duygu Erdoğan’ın mesajları ortalığı karıştırdı. Terim tarafından A takım idmanlarına alınan Erdoğan’ın, başta kaptan Sabri ve Engin’i hedef alan ve F.Bahçe’yi övücü tweetleri ortaya çıktı. Taraftar ayaklandı. Kulüp, kendisiyle yüz yüze görüşme kararı aldı.

GALATASARAY, twitter kriziyle sarsıldı… Teknik Direktör Fatih Terim tarafından A takım idmanlarına alınan ve teknik ekibin cezalı olduğu dönemde sarı kırmızılı takımın başında maçlara çıkma ihtimali doğan Duygu Erdoğan’ın 2011 ve 2012 yıllarında attığı tweetler bomba etkisi yaratırken, başına da iş açtı…

Fatih Terim’in, futbolda kadın devrimine destek vererek, altyapıda görev alan Duygu Erdoğan’ı, A takımda deneyim kazanması adına teknik kadroya katması büyük takdir toplamıştı.

Hatta, Mersin İY maçında teknik heyetin aldığı ceza sonrasında Duygu Erdoğan’ın yedek kulübesinde yer alacağı dahi iddia edilmişti.

Ancak, sarı kırmızılıların kadın antrenörü, kaptan Sabri ve Engin’i eleştiren, hatta onları hedef alan tweetleri ortalığı karıştırdı.

Erdoğan’ın Fenerbahçeli bir taraftar gibi tweetler yazıp, sarı lacivertliler lehine mesajlar paylaşması Galatasaraylıları kızdırdı.

TARAFTARLAR KAMPANYA BAŞLATTI

DUYGU Erdoğan’ın 12 Ağustos 2012 tarihinde Engin Baytar için, “Engin Baytar’da spor ahlakı sıfır” ve Galatasaray kaptanı Sabri Sarıoğlu’nu örnek vererek “Rıza Çakıralp, Olimpiyat 3.’sü ve Dünya ile Avrupa Şampiyonu… Ama hala Sabri’den daha az kazanıyor” diye attığı tweetler sarı kırmızılı kulüpteki görevini tehlikeye soktu.

Nitekim Engin ve Sabri dışında Erdoğan’ın “Bugün günlerden Fenerbahçe” ve “Emre Belözoğlu benim canımın içi” tweetleri Galatasaray taraftarının isyanına ve ayaklanmasına yol açtı.

Galatasaraylılar, sosyal medyada antrenör Duygu Erdoğan’ın görevden alınmasıyla ilgili “Koynumuzda yılan beslemişiz” diyerek kampanya başlattı.

BEŞİKTAŞ’TA DA STAJ YAPMIŞTI 

VE dün sabah Florya’nın gündem maddelerinden biri Duygu Erdoğan ve attığı tweetler oldu. Erdoğan’ın tweetleri ve mesajları konusunda Florya’da hummalı bir çalışma yapıldı. Yetkililer ilk araştırmalarda geçmişe dönük bu mesajların Erdoğan’a ait olduğu fikrinde birleşti. Ardından da Erdoğan ile bire bir görüşme yapma kararı alındı. /_np/6452/20226452.jpg

Duygu hocaya bugün, “Yazdıkların doğru mu, değil mi?” diye sorulacak. Erdoğan ile bire bir yapılacak görüşme sonrası, verilecek yanıta göre Terim’in yardımcısı ile büyük ihtimalle yollar ayrılacak. 1.5 yıl önce G.Saray’a gelen Erdoğan, Nisan ayında Kız Futbol Okulu’nun başına geçmiş ve Beşiktaş’ta da staj yapmıştı.

Ümit Davala’ya da geri adım attırdı

TWİTTER’da çığ gibi büyüyen tepki üzerine antrenör Ümit Davala devreye girip, “Duygu hocamızın hesabı hacklenmiştir. Yazılanlar gerçek dışıdır” diye açıklama yaptı. Ancak Davala da, Erdoğan’ın hesabındaki mesajların eski ve geçmişte atılan iletiler olduğunu öğrenince, “Gereken yapılacaktır” mesajı verip, “Arkadaşlar tarihi görmemiştim  En kısa zamanda gereği yapılacaktır” diye açıklamada bulundu.

İŞTE TWEET KURBANLARI

Alex de Souza’nın sonunu hazırladı
Fenerbahçe’den gitmesinde twitter önemli bir rol oynamıştı. Alex, attığı tweetler sebebiyle tepki de görmüştü. Aykut Kocaman ile ters düştü, Aziz Yıldırım biletini kesti.

Galatasaray mesajı kovulmasına yetti
F.Bahçe’nin yelkencisi Ceren Celeyir, G.Saray-Real Madrid maçı esnasında sarı kırmızılılar lehine tweet attı. F.Bahçeli taraftarların baskısı Celayir’in kovulmasına neden oldu.

Manuel Fernandes yüzünden gitti
Bursaspor alt yapı futbolcusu Osman Talha Kotaran’ın “Beşiktaşlı üstat Fernandes’i izlemeye gidiyorum” tweeti, yeşil beyazlı kulüpten gönderilmesine sebep oldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz