Messi’nin Kitabı Türkçeye çevrildi

19 Mayıs 2013 Pazar, 14:48

Bir çok futbol otoritesinin Dünya’nın en büyük futbolcusu olarak gösterdiği Lionel Messi’nin, Leonardo Faccio tarafından yazılan “Küçük Dev Adam Messi” kitabı Türkçe’ye çevrilerek yayınlandı. Soner Üstün’ün çevirisini yaptığı ve Yurt Kitap tarafından yayınlanan ilginç kitaba Teknik Direktör Mustafa Denizli ve Eski Milli Futbolcu Sergen Yalçın’ın yanı sıra eski Hakem Selçuk Dereli de önsöz yazdı.
 Bir çok ünlü isimden kitaba önsöz…
Arjantinli ünlü futbolcu Messi’nin Leonardo Faccio tarafından yazılan “Küçük Dev Adam Messi” kitabı Türkçe’ye çevrilerek yayınlandı. Soner Üstün’ün çevirisini yaptığı ve Yurt Kitap tarafından yayınlanan ilginç kitaba Teknik Direktör Mustafa Denizli ve Eski Milli Futbolcu Sergen Yalçın‘ın yanı sıra eski Hakem Selçuk Dereli de önsöz yazdı.
Barcelona’nın 25 yaşındaki Arjantinli yıldız futbolcusu Lionel Adres Messi’nin bilinmeyen yüzünün okuyuculara aktaran İspanyol Gazeteci-Yazar Faccio, Messi’yi ilk kez görene kadar futbol hayranı olmadığını açıkladı. Yurt dışında futbol hayranları tarafından ilgiyle karşılanan kitaba ön söz yazan Denizli, “Belki çok iddialı olacak ama bundan önce dünyaya bir Messi gelmedi. Ben burada biraz iddialı bir söz daha kullanmak istiyorum: Bugüne kadar gelmeyen Messi için, bundan sonra da benim hislerim gelmeyecek diyor. Futbol icat edildiğinden beri en şanslı izleyicileri Messi dönemini yaşayanlardır” derken, Sergen Yalçın ise “Messi belki de son yüzyılda gelmiş dünyanın en büyük, en yetenekli oyuncularından biri. Maradona’dan sonra Arjantin tarihinin belki de en önemli oyuncusu” yorumunu yaptı.
Eski hakemlerden Dereli ise, “Messi’yi sadece futbol yeteneği ile değerlendirmek yanlış olur. O, karakteri ve sportmen yönüyle de örnek bir insan. Biz futbol aşığı insanlara yaşattığın ve yaşatacağın keyifli anlar için şimdiden binlerce kez teşekkürler Messi” diyerek 195 sayfalık kitabın tüm futbolseverler için önemine de değindi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz