Liderlerin 19 Mayıs mesajları

19 Mayıs 2013 Pazar, 22:09
Liderlerin 19 Mayıs mesajları

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhuriyetin kazanımlarına dikkat çektiği mesajında gençlere daha çok okuma tavsiyesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül:

“Dünyayı anlamak için, gelişmeleri doğru yorumlayabilmek için, daha çok okumalı, araştırmalı, sahip olduğunuz bilgiyi sürekli güncellemeli, yeteneklerinizi geliştirmelisiniz. Teknolojik yeniliklere ve değişimlere açık olmalısınız.”

Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin geleceğinin gençlere emanet olduğu vurgusunu yaptı.

” Her alanda gelişmiş, istikrar içinde büyüyen, güçlü, demokratik ve müreffeh Türkiye’nin mimarları sizler olacaksınız. Sizlere olan güvenimi bir kez daha ifade etmek istiyorum.”

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek’in de mesajı aynı yöndeydi.

“Tarih boyunca kurduğu devletler ve medeniyetlerle insanlığa hizmet eden milletimizin özgürlüğü ve bağımsızlığı için samsun’dan başlatılan mücadeleye en çok istikbalimizin teminatı gençlerimiz sahip çıkmıştır ve çıkmaya devam edeceklerdir.”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da mesajında gençlerin istiklalin sembolü olduğunu vurguladı.

“İstiklal mücadelemizin sembolü olan bu günün, gençlik ve spor bayramı olarak ilan edilmesi son derece anlamlıdır. Zira istiklal şuuruyla yetişmiş olan gençlerimiz, istikbalimizin de sembolü ve güvencesidir. Bu bakımdan, bizler, gençlerimizi el üstünde tutuyor, gençlerimize çok daha kalkınmış, çok daha demokratik, çok daha özgür bir ülke bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Güncel gelişmelere değinen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise 19 Mayıs’ta alanlarda olacaklarını belirtti.

“23 Nisan’da, 29 Ekim’de olduğu gibi, gençlerimiz bu 19 Mayıs’ta da, halkımızla kucaklaşarak hem bulundukları her yerde, hem de Ankara Tandoğan’da olacaklar ve yasaklanan 23 Nisanlara, 29 Ekimlere, 19 Mayıslara kararlılıkla sahip çıktıklarını gösterecekler.”

19 Mayıs nedeniyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de bir mesaj yayınladı.

Bahçeli mesajında, dış tehditlere karşı Türk Gençliğinin duyarlı, hassas ve sorumlu davranacağı yönündeki inancının tam olduğunu belirtti.

“Her zaman köleliği reddeden, acizliği ve baskıyı kabullenmeyen aziz milletimizin 19 Mayıs’ın derin manasına ve mesajına sahip çıkarak, fitneyi ve bölünmeyi kılavuz olarak seçenlere fırsat tanımayacağına inanıyorum.”

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz