Ahmet Türk ABD Yolcusu

PKK lobi faaliyetlerine devam ediyor.

19 Mayıs 2013 Pazar, 17:01

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD temasları sürerken siyaset kulislerini hareketlendiren ilginç bir gelişme yaşandı. Mardin Bağımsız Milletvekili ve PKK’nın yeni siyasi oluşumu Demokratik Toplum Kongresi (DTK) eşbaşkanı Ahmet Türk ABD’ye gidiyor. Türk’ün, Fethullah Gülen’le de görüşebileceği ifade edildi.

HaberDokuz.com / Ankara

Nereden Çıktı Bu Ziyaret

Bu ziyaret, ABD’nin Erdoğan’a bir mesajı olarak algılanırken, süreçte ABD’nin de taraf olduğu yorumları yapıldı. PKK’yı temsilen temaslarda bulunacak heyete, üst düzey diplomatlar tarafından çeşitli talimatların verileceği de gelen bilgiler arasında. 

“Çözüm Sürecini” Anlatacaklar !

Ahmet Türk’e BDP Genel Başkan Yardımcısı Nazmi Gür de eşlik edecek. Ahmet Türk ve beraberindekilerin ABD’ye ‘çözüm sürecini’ anlatmak için gittikleri öğrenilirken, süreçle ilgili; hükümet çevereleri, senatörler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve gazetecilerle bir araya gelecekleri öğrenildi

ABD’de çözüm süreci ile ilgili hükümet çevreleri, senatörler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve gazetecilerle bir araya gelecek.

Gezi ile ilgili bilgi veren BDP Genel Başkan Yardımcısı Nazmi Gür, bugün başlayıp 24 Mayıs’ta sona erecek olan temasları kapsamında ağırlıklı olarak Washington’ta görüşmelerde bulunacaklarını belirtti. Nazmi Gür şöyle konuştu:

“Hükümet çevreleri, senatörler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve gazetecilerle görüşmeler gerçekleştireceğiz. Başlatılan çözüm süreci ile ilgili görüş alışverişinde bulunacağız. Her yıl BDP ve DTK Eş başkanları ile gerçekleştirdiğimiz bir ziyaretti. Ancak, bu yıl diğer eş başkanlarının programlarının yoğun olması nedeniyle sadece Ahmet bey ile gidiyoruz.”

Fethullah Gülen ile Görüşme


Nazmi Gür’e Fettullah Gülen ile görüşme olup olmayacağı ile ilgili soru sorulmasını üzerine:

“Öyle bir durum gündeme gelirse değerlendirilir” yanıtını verdi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz