Reyhanlı Protestosuna Sert Müdahale

18 Mayıs 2013 Cumartesi, 15:52

Reyhanlı Saldırılarını protesto etmek isteyen yaklaşık 1500 kişilik gruba sert müdahale. Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüş yapmak isteyen grubun, AKP aleyhine sloganlar atması üzerine polisin müdahale etti. Yaşanan arbede yakınlırını patmalada kaybetmiş çok sayıda kişinin de mağdu öğrenildi.

HaberDokuz.com/Ankara

Türk Bayraklı Gruba Saldırı

Reyhanlı’da 11 Mayıs Cumartesi günü yaşanan patlamaları protesto etmek isteyen yaklaşık 1500 kişilik grup, saat 11.30 sularında Yenişehir Meydanı’nda toplandı. Geniş güvenlik önlemleri alan polis, protesto yürüyüşüne izin vermeyince gerginlik yaşandı. CHP Milletvekili Hasan Akgöl’ün de aralarında bulunduğu grup, patlamaların yaşandığı meydana Atatürk Caddesi boyunca yürümek için polisle uzun süre pazarlık yaptı ancak sonuç alamadı. Polis gruba sadece toplandıkları alanda basın açıklaması yapabileceklerini, yürüyüş için izin alınmadığını, dolayısıyla müsaade edilmeyeceğini söyledi.

D1813373

Ellerinde dev Türk bayrakları ile alanda bekleyen ve yürüyüş için ısrarcı olan grup ile polisler arasında zaman zaman arbede yaşandı. Hatay’dan gelen gruba Reyhanlı’dan katılımlarla sayıları yaklaşık bin kişiyi bulan göstericiler önce ara sokaklara dağıldı, sonra da ikinci patlamanın yaşandığı PTT binası önünde buluştu. Burada tedbir alan polise taş atan göstericilere güvenlik güçleri de tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Olaylar sırasında biri polis 4 kişi yaralandı. Yaralılar ambulansla hastaneye kaldırılırken, ilçede gerginlik sürüyor.

185201315071646

D1813375

reyhanlı 1

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz