Son Dakika
18 Mart 2018 Pazar

“Hükümet muhalefeti takmıyor”

18 Mayıs 2013 Cumartesi, 20:47
“Hükümet muhalefeti takmıyor”

 Ayhan, Şanlıurfa’da partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında, hükümetin politikalarını eleştirdi. Türkiye’nin siyasi, sosyal ve ekonomik sorunlarının giderek arttığını savunan Ayhan, AK Parti iktidarının ülkeyi iyi idare edemediğini ileri sürdü.

Hükümetin, 10 senelik iktidarı döneminde Türkiye’yi siyasi, sosyal ve ekonomik anlamda iyi idare edemediğini aktaran Ayhan, şunları kaydetti:

“Hükümet uzlaşmadan uzak ve muhalefetin hiç bir fikrini kabul etmeyen bir tutum içinde. Ayrıca, ülkenin başına dış siyaseti problem olarak getiren bir iktidar görüyoruz. Komşu ülkelerde meydana gelen problemlerin ülkemizi ve Şanlıurfalıları etkilediğini çok açık bir şekilde görmekteyiz. Bu anlamda kentte Suriyeliler için 3 adet kamp kurulmuştur. Bugün itibariyle yaklaşık 90 bin Suriye vatandaşı burada ikamet etmektedir. Ülkemizin Suriye ile olan sınır güvenliği terk edilmiş, sınır problemli hale gelmiştir ve bunun sonucunda Türkiye’ye giriş çıkış yapan yabancıların sayısı artmıştır. Bu durumdan zaman zaman huzurun bozulması ve vatandaşlarımızın zarar görmesi bizleri üzüyor.”

Ayhan, ekonomik faaliyetlerde belirgin bir yavaşlama yaşandığını savundu.

AA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz