Gülen’le Arınç Görüştü

18 Mayıs 2013 Cumartesi, 16:08

Erdoğan’ın havaalınında ABD’ye giderken sorulan Gülen sorusuna ”Gökten ne yağarda yer kabul etmez” diyerek cevap vermesinin ardından, ABD temasları sırasında Arınç’ın Gülen’i ziyaret ettiği öğrenildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD gezisinde sürprizi Başbakan yardımcısı Bülent Arınç yaptı.

Her ne kadar daha önceden bazı söylenti ve beklentiler olsa da, Arınç Washington temaslarının ardından Pennslyvania’ya giderek, Fethullah Gülen’i ziyaret ettti. Arınç en son Washington’a, geçtiğimiz genel seçimlerin hemen öncesinde 2011 yılının Nisan ayında gelmişti. O gezisinde Arınç, New York ve Washington’da görüşme ve toplantılara katılmış, o sırada da Gülen’i ziyaret etmişti. O ziyaretin iki kesim arasında bulunabilecek bazı olası problemleri çözmede etkili olamadığı genel kanısı yaygındı.

Arınç’ın bu ziyarette, Gülen’e medya üzerinden mesajlaşılmanın yanlış sonuçlar ortaya çıkardığından bahsettiği öğrenildi. Ama Arınç’ın aynı zamanda Gülen’e saygı ve sevgi taşıdığı biliniyor ve bu ziyaretin insani münasebetler açısından da yapıldığı öğrenildi. Ziyaret, Başbakan Erdoğan’ın malumatı dahilinde gerçekleşti. ABD’de Vatan’ın ulaştığı Gülen hareketine yakınlığıyla bilinen kaynaklar gezi ve bilgi ile ilgili yorum yapmadı.

Vatan

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz