Almanya İslamcıları kovuyor

18 Mayıs 2013 Cumartesi, 16:01

Almanya İçişleri Bakanı Hans-Peter Friedrich kışkırtıcı ve nefret dolu söylemler dile getiren İslamcılar’ın ülkeden sınır dışı edilmesi için harekete geçti.

Hrıstiyan Sosyal Birlik Partili (CSU) İçişleri Bakanı Hans-Peter Friedrich ikâmet yasasında reforma gitmeyi planladığını açıkladı. Friedrich Neue Osnabrücker Zeitung’a verdiği demeçte, yasada yapılacak değişikliklerle Almanya’da kışkırtıcı ve nefret dolu açıklamalar yapan İslamcıların sınırdışı edilmesinin kolaylaştırılmasını hedeflediğini belirtti. İçişleri Bakanı, ‘Dinî nefret eken, sınırdışı uygulamasını biçer’ diye konuştu. Bakan yasada yapılacak değişikliklikle, radikallere yönelik uygulamaların sertleştirilmesinin planlandığını da kaydetti.

Almanya İçişleri Bakanı önümüzdeki hafta yapılacak İçişleri Bakanları Konferansı’nda konuyla ilgili bir yasa taslağı sunacağını söyledi. Bakan Suriye’de bulunan Alman İslamcılara da dikkat çekerek, ‘Suriye’de 30 Alman İslamcı bulunuyor. Bu sayı giderek artıyor. Bu İslamcıların er ya da geç bizi hedef almasından endişe edilmeli ‘ diye konuştu.

Hans-Peter Friedrich, Suriye’nin son dönemlerde Cihad savaşçılarının yetiştiği bir yer haline geldiğini söyleyerek, Avrupa genelinden Suriye’de 600-700 İslamcı’nın bulunduğunun tahmin edildiğini ifade etti.

0,,16764718_403,00

 

Deutsche Welle Türkçe

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz