Akdeniz Üniversitesi’nde PKK Saldırısı

5 öğrenci hastanelik oldu.

18 Mayıs 2013 Cumartesi, 02:43

4.yargı paketiyle birlikte salıverilmeye başlanan PKK’lı militanlar üniversitelerde olay çıkarmaya devam ediyor. Örgütün hedefinde bu sefer de  Antalya Akdeniz Üniversitesi vardı. 150 kişilik örgüt yandaşının çıkardığı olaylarda 2’si polis 5 kişi yaralandı.

HaberDokuz.com/ Özel Haber/ Ankara

Üniversitedeki faaliyetlerini her geçen gün artıran PKK, Akdeniz Üniversitesi’nde olay çıkardı. Akşam 19.00 saatlerinde okul dışında toplanan örgüt yandaşları, kampüse girerek Ülkücü öğrencilere saldırmaya çalıştı.

Örgüt yandaşlarının kampüse zorla girmek istemesi üzerine hareketli dakikalar yaşandı. 100-150 kişilik grup, terör örgütü lehine attıkları sloganlarla yürüyüşe geçtiler. Grup, güvenlik güçleri ve özel güvenlik görevlileri tarafından engellenmeye çalışıldı. Çıkan olaylarda 2’si polis, toplam 5 kişi yaralandı.

Esnafa da Saldırdılar

Gelen takviye emniyet güçleriyle dağıtılan terör örgütü yandaşları, yaralanan arkadaşları için hastane acil servisi önünde tekrar toplanmaya başladılar. Bu durum üzerine emniyet güçleri hastane önünde önlem alarak olay çıkmasını engelledi.

Kampüs alanı içerisinde etkinlik kurmak isteyen PKK’lı gruba bazı vatandaşların da tepki gösterdiği öğrenildi. Vatandaşlara ve esnafa da saldıran PKK’lı grup, 1 esnafı yaraladı, işyerlerine zarar verdi.

Gözaltına Alınan Yok !

PKK adına üniversite içerisinde gövde gösterisi yapıp, etrafa saldırıp, polis yarayan örgüt yandaşı gruptan hiç kimsenin gözaltına alınmaması tepki çekti.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz