Terim Sol Bek ve Defans İstiyor

17 Mayıs 2013 Cuma, 16:27
Terim Sol Bek ve Defans İstiyor

Galatasaray’ın teknik direktörü Fatih Terim, yeni sezon öncesi, planları hakkında konuştu.

Sabah Gazetesi’ne bir röportaj veren Fatih Terim “Çok transfer yapmayı düşünmüyoruz. Gereken yerlere gereken transferleri gerçekleştireceğiz. Bir sol bek bir de stoperi kadromuza dahil edeceğiz. Çalışamlar devam ediyor. Bu işi hızlı bir şekilde bitirmek istiyoruz. Çünkü sezon başı kampını kaçıran ve o ortamı yaşamayan oyuncunun toplarlanması zaman alıyor dedi.

Muslera’nin gidip gitmeyeceği hakkında da konuşan Terim, şunları söyledi:
“Kalemcimiz Muslera bizim için çok önemli bir oyuncu. Taraftar, camia ve futbolcular onu çok seviyor. Muslera da Galatasaray’da oynamaktan mutlu. Önümüzdeki sezon da Muslera, Galatasaray’ın kalesini koruyacak”

Fatih Terim, Muslera’yı bırakmayacaklarının mesajını verirken, gündeme sıkça gelen yabancı sınırlaması hakkında da konuştu. Fatih Terim röportajda şöyle konuştu:

“Yabancı oyuncu konusunda sınır getirmenin bir anlamı yok. Hem AB’ye girmek istiyoruz hem de yabancı oyuncuya sınır getiriyoruz Milli Takım’ın başındayken bana gelip, “Yabancı oyuncu konusunda ne düşünüyorsun hocam?” diye sordular. Ben de “Sınırsız olsun” dedim. Elinizde zaten iyi yerli varsa yabancı almazsınız. 2000’de Avrupa Şampiyonu olurken Galatasaray’da 3-5 yabancı vardı. İtalya’da yabancı serbest ama Dünya Şampiyonu oluyorlar. İspanya’da yabancı serbest, Dünya ve Avrupa şampiyonu oluyorlar. Bence kaliteyi yükseltmek ve kriter koymak gerekir.”

Çalışmalar Temmuz’da başlıyor
“Yeni sezonu Temmuz’un ilk haftasında açmayı düşünüyoruz. Oyuncularımızın uzun ve iyi bir tatil yapmalarını istiyoruz. Çok yoruldular. Bunu hak ettiler. Sezon başında monotonluktan kurtulmak için birkaç yerde kamp yapmayı planlıyoruz. Ağustos’un ilk haftasında, Arsenal’in düzenlediği prestijli bir turnuva olan Emirates Cup’a Porto ve Napoli ile birlikte katılacağız.”

Geri dönmek istiyor
“Colin Kazım hala bizim oyuncumuz. Geri dönmeyi istiyor. Belli ki hatalarından ders çıkarmış. Kalitesine inanıyoruz. Konuşup bir karar vereceğiz. Bakacağız durumuna.. Yurt içinde ve yurt dışında Galatasaray Futbol Okulları açmaya devam ediyoruz. Futbol Okulu açmak için çok başvuru alıyoruz. Şu an 92 futbol okulumuz var. Yurt içi ve yurt dışında. Teklifleri alıyoruz belirlediğimiz kriterlere uyanlara izin veriyoruz. İnce eleyip sık dokuyoruz. New Yok’ta bir futbol okulumuz vardı. Şimdi ikincisini Los Angeles’ta açacağız.”

Galatasaray Futbol Akademisi
“Galatasaray Futbol Akademisi bizim için büyük önem taşıyor. Tüm yaş gruplarındaki yetenekli gençleri eğitimli, bilinçlendirerek yetiştirmeyi hedefliyoruz. Örneğin geçen Pazar günü tüm yaş gruplarındaki sporcuların aileleleri çocuklarıyla birlikte Akademi’nin bahçesinde kahvaltı yaptı. Bu kahvaltıya profesörlerden ve doçentlerden oluşan 20 kişilik “Bilim Kurulu” katıldı.”

“Beslenme konusunda ailelere çocuklarının neleri yemeleri, ne gibi içecekleri içmeleri, nasıl uyumaları ve ne gibi ilaç kullanmalı konusunda, çocuklara nasıl davranma, ağız diş sağlığı ve bağımlılık (internet başta olmak üzere) bilgi verildi. Bu tür toplantılar Futbol Akademisi bünyesinde “Aile Okulu” adı altında belirli haftalarda yapılıyor. Bu çocuklar bizim için çok değerli. Aileleri bize teslim ediyor. Onların her şeylerinden sorumluyuz.”

UEFA, Terim ve ailesini onurlandırdı
Fatih Terim, Şampiyonlar Ligi finaline eşiyle birlikte davet edildi. Şampiyonler Ligi değerlendirme toplantısında yer alacak olan Terim, 25 Mayıs’ta Londra’da oynanacak Şampiyonlar Ligi finaline UEFA tarafından davet edildi. Bayern Münih ile Dortmund arasındaki maça eşi Fulya Terim ile beraber katılacak olan tecrübeli teknek adam ayrıca 26 Mayıs’ta yapılacak olan Şampiyonlar Ligi teknik değerlendirme toplantısına da çağrıldı. Terim toplantıda diğer konuklarla görüş ve düşüncelerini paylaşacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz