PKK, Ankara’da Konferans Düzenliyor

Provokasyonun ayak sesleri.

17 Mayıs 2013 Cuma, 17:00

AKP’nin açılım süreci adı altında başlattığı olaylar her geçen gün yeni bir boyut kazanıyor. Bir süre önce BDP ile teröristbaşı Abdullah Öcalan ile başlayan görüşmelerde alınan kararlar eyleme geçiriliyor.

HaberDokuz/Özel Haber/Ankara/

4 Merkezde PKK Konferansı

Öcalan-BDP-AKP üçgeninde alınan kararlar sonrasında 2’si Türkiye’de olmak üzere toplam 4 ayrı merkezde konferans yapılması kararlaştırıldı. Öcalan’ın, Kandil’e gönderdiği mektuplar sonrasında yapılması kesinleştirilen konfrenslar şu şekilde:

Ankara’da “Barış ve Özgürlük Konferansı”,

Diyarbakır’da “Kuzey Kürdistan Demokratik Çözüm, Birlik ve Dayanışma Konferansı”,

Brüksel’de “Halkların Demokrasi, Birlik ve Barış Konferansı”

Erbil’de “Birlik, Dayanışma ve Barış Konferansı”.

İlk Konferans Ankara’da

Bu toplantıların ilki Başkent Ankara’da yapılması kararlaştırıldı. 25-26 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak ilk toplantıya, terör örgütüne yakınlığıyla bilinen çeşitli kesimlerden ünlü simaların katılacağı bildirildi.

Ankara’daki konferansın ardından ikinci faaliyet, Diyarbakır’da 8-9 Haziran’da gerçekleştirilecek. Diyarbakır’da yapılacak olan konferansa ise Türkiye’deki tüm Kürtçü gruplar katılacak. Bunu Brüksel’de düzenlenecek üçüncü konferans izleyecek. Bu konferansa ise Avrupa’da yaşayan örgüt yandaşları katılacak.

yaşar kemal orhan pamuk

Konferansın çağrısını ise; Yaşar Kemal, Orhan Pamuk, Murathan Mungan’ın da içinde yer aldığı isimler yaptı.

HaberDokuz Yorum

PKK’nın yıllardır talep ettiklerinin güncellenerek duyurulacağı, Öcalan’ın masumlaştırılacağı, terörle mücadele şehit ve gazilerinin ‘boşuna gittiler’ olarak değersizleştireceği bu toplantıların amacının ne olduğu çok iyi bilinmektedir.

Yıllardır, örgütün elde edemediği tüm propaganda alanı yeniden açılmıştır. Bu süreçte örgüt kendini yeniden toparlarken, siyasallaşma çalışmalarına yoğunlaştırmaktadır. Bu konferansta bu siyasallaşma sürecinin başlangıcıdır.

Yakın dönemde silahlı güçlerini yenilemiş, siyasi yönden gelişmiş ve propagandası daha büyük kitelelere yöneltmiş bir terör örgütü gerçeğiyle karşılaşılacaktır.

Türkiye’de, “Türk bayrağını kaldıralım, Öcalan’ı özgür bırakalım” diyen zihniyet seçilmişler tarafından “akil” olarak atanıyor ve teröristbaşının talimatları ile Başkentte konferanslar düzenlenebiliyorsa bir yerlerde BÜYÜK YANLIŞLAR var demektir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz